TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir? Hangi Saatlerde Keşfete Düşülür?

Tiktok keşfet saatleri nelerdir ? Tiktokta keşfete düşmek için hangi saatlerde paylaşım yapmalı ? Tiktok keşfette çıkmak için en uygun paylaşım saatleri nelerdir ? Haftaiçi tiktok keşfet saatleri nelerdir ? Haftasonu tiktok keşfet saatleri nelerdir ? gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz yazımızda ayrıca tiktokta keşfette yer alabilmek içn neler yapmanız gerektiğini de bulabilirsiniz.

tiktok keşfet saatleri nelerdir ne zaman paylaşırsan keşfette çıkarsın

Tiktok günümüzün en fenomen sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Milyonlarca üyesi olan uygulama da hemen hemen her yaştan videolar paylaşan insanlar görmek mümkün. Bu videolar arasında bazı videolar diğerlerine göre oldukça fazla izlenme alıyor. Bunun sırrı bu videoların tiktoktaki algoritma sayesinde insanların karşısına rastgele çıkması ve karşısına çıkan insanlardan etkileşim alması.

Tiktok videoları öncelikle sizi takip eden kişilere gösterilir , onları beğenen ya da etkileşim veren takipçileriniz olursa onlarında önlerine düşmeye başlar. Etkileşimler geldiği sürece de video birilerine ulaşmaya devam eder. En çok etkileşim ise keşfet bölümünden gelir. Sizinle hiç bir alakası olmayan bir kişi Tiktok keşfet bölümünde çıkan videonuza kolaylıkla ulaşabilir ve oradan videonuz ile etkileşime geçebilir.

Tiktok Keşfet Nedir ?

Tiktok uygulamasının algoritması tarafından öne çıkarılan videoların bulunduğu bölümdür. Kullanıcıların takip etmediği üyelerin oluşturduğu içeriklerden seçilmiş videoları sunar. Tiktok algoritması bunu yaparken izleyicilerin ilgi alanları ve geçmiş etkileşimlerine dayanarak beğenecekleri içeriklere göre belirler. Keşfet bölümüne düşmek 100 gösterim almış videonun onbinlerce gösterime sahip olmasına sebep olabilir.

Tiktok Keşfet Saatleri

Keşfete düşme garantisi olmasa da, bazı saatler diğerlerinden daha fazla etkileşim almanıza yardımcı olabilir.

 • Genel Keşfet Saatleri:
  • Sabah: 09:00 – 10:00
  • Öğle: 14:00 – 16:00
  • Akşam: 19:00 – 21:00
  • Gece: 23:00 – 01:00
 • Hafta İçi Keşfet Saatleri:
  • Pazartesi: 14:00 ve 18:00
  • Salı: 10:00, 12:00 ve 17:00
  • Çarşamba: 15:00 ve 16:00
  • Perşembe: 08:00 ve 17:00
  • Cuma: 13:00, 21:00 ve 23:00
 • Hafta Sonu Keşfet Saatleri:
  • Cumartesi: 19:00
  • Pazar: 15:00, 16:00 ve 00:00

Belirtmek isteriz ki , TikTok algoritması sürekli olarak değişmektedir. Keşfete düşme şansınızı artırmak için farklı saatlerde ve günlerde denemeler yapabilirsiniz. Kendi hedef kitlenizin aktif olduğu saatleri belirlemek de tiktok keşfette çıkmak için önemlidir.

TikTok Keşfet Saatleri Nasıl Belirlenir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi kendi hedef kitlenizin sizin paylaşımlarınızı izlediği zaman aralığını takip edebilmek ve buna göre paylaşım yapabilmekte keşfette çıkma yolunda oldukça önemlidir. Kişisel hesabınızın tiktok keşfet saatlerini görmek için ” istatistikler ” seçeneğine dokunmalı ve ardından ” Günlük İstatistikler ” seçilmelidir. Bahsedilen işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir günlük grafik aralığı seçmeli ve belirlenen saat aralığını kaydetmelisiniz. Belirlenen saat aralığını kaydettikten sonra içeriklerinizi belirlediğiniz saat aralığında paylaşmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde TikTok’ta keşfete düşmenizi kolaylaştırabilir, içeriklerinizin oldukça geniş bir kitle tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere tiktok keşfet nedir , tiktok keşfette çıkmak için en uygun video paylaşım saatleri nelerdir gün gün belirtmeye çalıştık. Tiktok ve diğer uygulamalar hakkındaki diğer yazılarımız okumak istiyorsanız sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer tiktok uygulamasını henüz kullanmadıysanız ve indirmeyi düşünüyorsanız programı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Android telefonlar için TikTok APK

İos telefonlar için TikTok APK

Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz başka konular varsa ve henüz sitemizde yer almıyorsa bize iletişim bölümümüzden ulaşıp merak ettiklerinizi yazabilirsiniz.

3 Yorumlar
 1. […] İlginizi Çekebilir : TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir? Hangi Saatlerde Keşfete Düşülür? […]

 2. […] İlginizi çekebilir : TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir? Hangi Saatlerde Keşfete Düşülür? […]

 3. […] İlginizi Çekebilir : TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir?  […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.