Telefon Numarasından Instagram Hesabı Bulma Yöntemleri

0

Elinizde bir kişinin telefon numarası var ve instagram hesabı olup olmadığını merak ediyorsunuz diyelim. Ya da sizi birileri aradı ve açmadınız ama kimin aradığını da merak ediyorsunuz. O halde sizler için telefon numarasından instagram hesabı bulma yöntemlerini basit ve sade bir şekilde tek tek açıklıyoruz. Numaradan instagram hesabı bulma , numara instagramda kime ait , instagram da profili var mı gibi sorularınıza cevap olabilecek aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

instagram hesabı numaradan nasıl bulunur instagram hesap bulma yöntemleri

Kişisel İnstagram Hesapları

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Milyonlarca üyesi olan uygulamada insanlar deneyimledikleri şeyleri başkaları ile paylaşma ve bu paylaşımları üzerinden etkileşime girme şansı yakalıyorlar. Bunun için yapmaları gereken tek şey ise bir instagram hesabına sahip olma. İnstagram’a kayıt olduktan sonra her üye kişisel instagram hesabına sahip olur ve paylaşımları bu instagram hesapları üzerinden kendilerini takip eden kişilere gösterilir.

Sevdiklerimizle bağlantıda kalmak, yeni insanlarla tanışmak ve ilham almak için kullandığımız bu platformda, aradığımız kişilerin instagram hesabı bulma kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Peki, telefon numarasından Instagram hesabı bulmak mümkün mü? Evet telefon numarasından instagram hesabı bulma mümkün aşağıdaki yazımızda bunun nasıl yapılabileceğini sizler için açıklıyoruz.

İnstagram Hesabı Bulma Yönremleri

Numarasını bildiğiniz kişinin instagram hesabını bulabilmenin bir çok farklı yöntemi mevcuttur.

1. Rehberinizi Instagram’a Bağlayın:

En çok bilinen ve akla ilk gelen yöntemdir. Bunu yapabilmek için öncelikle ;

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgiye ve ardından “Hesaplar Merkezi”ne tıklayın.
 • “Bilgilerin ve İzinlerin” altındaki “Rehberi Yükle” seçeneğini seçin.
 • Instagram hesabınızı seçin ve “Rehberi Bağla” seçeneğini aktif hale getirin.

Bu işlemle birlikte, rehberinizdeki kişilerin telefon numaralarına bağlı Instagram hesaplarını otomatik olarak görebileceksiniz.

2. “Keşfet” Sekmesini Kullanın:

Az bilinen bir yöntemdir. Her zaman doğru sonuçlar veremeyebilir. Örneğin profil dışarı kapalıysa kişi keşette çıkmaz. Bu da aradığınız profili bulmanıza engel olabilir.

 • Instagram uygulamasını açın ve “Keşfet” sekmesine gidin.
 • Arama çubuğuna “Kişiler” yazın ve “Tümünü Göster” seçeneğine tıklayın.
 • Rehberinizdeki kişilerin Instagram hesaplarını bu bölümde görebilirsiniz.

3. Üçüncü Taraf Uygulamalar:

Kesinlikle risk içeren bir instagram hesabı bulma yöntemidir.

 • Bu uygulamalar arasında başlıca önce çıkanlar ; Pipl, BeenVerified gibi uygulamalardır , telefon numarasına bağlı Instagram hesaplarını bulmanıza yardımcı olabilir.
 • Bu uygulamalar, farklı veri kaynaklarını kullanarak telefon numarasına bağlı profilleri tarar ve size sunar. Bu uygulamaların çalışma mantığını biraz daha açacak olursak ; instagram ile alakası olmayan bu programları telefonunuza bir sürü izine onay vererek yüklüyor ve çalıştırıyorsunuz. Hangi hesaba hangi hat üzerinden bağlandığınız uygulama görüyor ve veritabanına sizi kayıt ediyor. Aynı şekilde bir başkası da aynı uygulamayı yüklediğinde kişiler menüsü taranıyor ve kullandığınız hat ile yeni yükleyen kişinin rehberi arasında eşleşme yapılıyor , böylece numaraya ait olan instagram hesabı karşınıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir : TikTok Keşfet Saatleri Nelerdir? 

3.Taraf Uygulamalar hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce nelere erişim için izin istendiğine dikkat edilmeli. Özellikle galeri izni oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
 • Üçüncü taraf uygulamalar kimler tarafından yazılmış olduğu bilinmediği için, kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atabilir. Bu tür uygulamaları kullanırken dikkatli olun ve güvenilir kaynaklardan edindiğiniz uygulamaları tercih edin.

İnstagram Hesabı Bulabileceğiniz Alternatif Yöntemler:

 • Eğer Kişinin ismini ve soyadını biliyorsanız birinin instagram hesabını bulmak için Instagram’da arama yapmayı da deneyebilirsiniz. En basit yöntemdir. Bu yöntemin dez avantajı benzer isimde muhtemel kullanıcılar varsa bu sonuçlar arasında doğru olan profili seçmenin zor olmasıdır.
 • Bazı insanlar kullandıkları sosyal medya hesaplarına instagram adreslerini de ekleyebilmektedir. Bu bakımdan bir kişinin Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya profillerini kontrol ederek Instagram kullanıcı adını bulabilirsiniz.
 • Kişinin ortak arkadaşlarınızdan Instagram kullanıcı adını öğrenebilirsiniz.

İnstagram‘da profillerin ayarlar kısmından gizli olarak ayarlanabildiğini unutmayın. Bu tarz işaretllenmiş bir instagram hesabını numaradan tespit edebilmek oldukça güçtür. Gizli profilleri sadece takipçileri görebilir.

Bütün yaptığnız aramalara rağmen kişinin instagram hesabını bulamıyorsanız geriye 2 alternatif kalmış demektir. Birincisi ; bu kişi artık instagram hesabı kullanmıyor ve uygulamayı ve profili tamamen silip kaldırmış olabilir. İkincisi ; sizi engellemiş olabilir.

Bu yazımızda sizlere telefon numarasından instagram hesabını nasıl bulabileceğinizi anlatmaya çalıştık. İnstagram ile ilgili daha fazla bilgi almak için instagram kategorimizi takip edebilirsiniz. Aradığınız yazı henüz sitemizde değil ise bize iletişim kısmından ulaşabilir ya da yorum olarak sitemize yazabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.