Whatsapp Mesajları Notlara Aktarma Nedir ? Nasıl Aktarılır ?

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Sürekli kendini güncelleyen uygulama yeni bir özelliği ile karşımızda. WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde artık mesajları kişi notları olarak kaydedebileceksiniz. Nasıl mı? İşte bu yazımızda sizlee WhatsApp mesajları notlara aktarma ve dönüştürme özelliğinden bahsedeceğiz. Whatsapp Mesajları notlara nasıl aktarılır ? İşte cevabı..

mesajları notlara aktarma nasıl yapılır

Whatsapp son yaptığı güncelleme ile notlar özelliğini kullanıma açtı. Notlar özelliği sayesinde mesajları not şeklinde kaydetmenize imkânına sahip olacaksınız Yani sohbetlerdeki mesajları not almak için kopyala yapıştır ile uğraşmanıza artık gerek yok.

Mesajları Notlara Aktarma Nedir ?

Whatsapp ta , kişiler hakkında notlar oluşturma özelliği beklenmekteydi. Ama şirket bunun yerine daha kullanışlı bir güncelleme yaptı ve mesajları notlara aktarma yı getirdi. Böylece uygulamada sohbet esnasında gönderilen mesajları doğrudan kişi notu olarak kaydedebileceksiniz.

Mesajları Notlara Aktarma Hangi telefonlarda mevcut ?

Uygulama henüz yeni yeni başladı diyebiliriz. 2.24.9.17 koduna sahip olan Android beta sürümünde görülen notlar özelliği henüz genel kullanıma açılmadı.

Whatsapp Mesajları Notlara Aktarma Adımları

  • İlk yapmanız gereken , WhatsApp’ta kişi notları oluşturmak istediğiniz sohbete girmek.
  • Sohbette bulunan hangi cümleleri notlara aktaracaksanız bu mesajların üzerine basılı tutun ve seçili hale getirin.
  • Sağ üst kısımda üç nokta yer almaktadır. Şimdi bu butona tıklayın.
  • Açılan menüde bazı seçenekler mevcut. Bunlar arasında kopyala, düzenle gibi seçenekler var siz bunların altında yer alan  ‘add to note’ yani türkçe meali ‘notlara ekle’ olan seçeneğe tıklayın.
  • İşleminiz bu kadar kısa ve basit. Bu seçeneğe tıkladığınızda belirlediğiniz mesaj, konuştuğunuz kişi ile ilgili ‘kişi notları’ bölümüne eklenecek.

İlginizi Çekebilir : WhatsApp Aero Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

Whatsapp Mesajları notlara aktarma özelliği Ne İşe yarayacak ?

Özellikle grup konuşmalarında aralarda kaybolmasını istemediğiniz notları bulmanızı kolaylaştıracak. Benzer şekilde kişisel sohbetlerde de unutmak istemediğiniz mesajları ve sohbet kişisi ile sık kullandığınız bilgileri kişi notlarına ekleyerek istediğiniz zaman açıp bakma şansınız olacak.

Bu yazımızda sizler için önemli kişilerin , önemli mesajlarını whatsapp üzerinden nasıl notlara ekleyebileceğinizi gösterdik. Eğer benim hayatımda kayda alınacak şeyler yazan pek kişi yok diyorsanız ve artık olsun istiyorsanız bu sitede yazan bilgiler işinize yarayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.