Youtube’tan Alışveriş Yapabilme Özelliği Geliyor

Dünyaca ünlü video gösterim sitesi Youtube bu kez kendi sınırlarını da aşacak bir özellik ile geliyor. Mevcut kullanım koşullarında içerik üreticilerine yaptığı ödemeler ile dikkat çeken firma yapacağı yeni özellik ile üreticilerine daha fazla kazandırarak daha da cazip hale gelmeyi ve üretilen içerikleri arttırmayı hedefliyor. Gelin youtube ‘a gelecek yeni özelliği birlikte inceleyelim.

Bizim bildiğimiz anlamıyla youtube içerik üreticilerinin bir kanal açarak yayımlamak istediği şeyleri izleyiciler ile buluşturan bir platform. İçerik üreticilerinin her biri kendi kanallarını açıyor ve paylaşımları ile kendi kitlelerini toplamaya çalışıyor. Eğer iyi bir kitle yakaladıysanız youtube tan bolca  para kazanmanızda mümkündür. Youtube ta para kazanma yöntemlerinin başında yerleştirilen otomatik reklamlar yer alsa da , büyük kitlelere hitap eden youtuber arkadaşlar video içlerine yerleştirdikleri ürün tanıtımları ile de sponsor firmalardan gelir elde edebilmekte.

Youtube ekleyeceği yeni özellik ile ürün tanıtımı yapan youtuber arkadaşların , tanıttığı ürünleri doğrudan satabilmeleri için bir seçeneği aktif edecek. Bu site içerisinde sepete ekle seçeneği gibi olabileceği gibi bir link yardımıyla doğrudan satın alınabilecek sayfaya yönlendirmede olabilir. Bu özelliğin henüz tam olarak ne zaman ekleneceği ise bilinmiyor.

Youtube alışveriş özelliği ,  gelir elde etmek için youtuber arkadaşları sevindirecek bir özellik olsa da , reklamlardan sıkılan ve gerçekten birşeyler izlemek için platformda bulunan izleyicileri de sıkıcak bir özellik gibi duruyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.