YouTube Videolarını Öne Çıkarmak İçin Neler Yapılmalı ?

0
Youtuber olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu.. 🙂 Kanalınızı açtınız ama hiç bir görüntelemeniz yok. O halde yapacaklarımızı iyi dinleyin..
Son zamanlarda youtube’ta kanal açmak ve youtuber olmak diye birşey çıktı. Bunu belki bilenleriniz vardır belkide ilk kez burada duydunuz ? Bunu tam bilemesekte youtube ta kanal açmayı başarıyla yapmış insanlar için bir başka odak noktası bu kanalı iyi bir yerlere getirmektir..

En Önemli Konu : YouTube, sadece kaliteli videoları öne çıkarır!

YouTube videolarını öne çıkarma önerilerine tam anlamı ile başlamadan önce, videoların kalitesinin önemini vurgulamak istiyoruz. Zira YouTube’un güçlü yazılımı, bir videonun ne kadarının ya da hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini ve diğer pek çok faktörü göz önünde bulundurarak videolarınızı arama sonuçlarında öne ya da geriye getirebillir.

Öncelikle İlk Dikkat Etmeniz Başlıklar..

Güzel bir video hazırladınız ve tutulacağını düşünüyorsunuz. O halde buna etkileyici bir başlık yazmak zorundasınız. Ama dikkatli olun. Etkileyici başlık demek hiç alakası olmayan bir başlık yazmak değildir. Videoda neyi anlatıyorsanız başlığınızında onu içermesine dikkat ediniz.

Video Açıklamalarına Dikkat Ediniz

Video Açıklamalarına Dikkat EdinizBir çok kişi attığı videoya açıklama yazısı eklememektedir. Bu youtube için oldukça negatif bir etki. Kesinlikle videoların açıklama bölümleri 1-2 paragrafta olsa doldurulmalı ve doldurulurken başlıkta kullandığınız kelimelerin açıklamadada olduğuna dikkat etmelisiniz. Yani başlıkta ne anlattıysanız açıklamasıda ona benzer kelimeler taşımalıdır.

Videoyu Öne Çıkarak Etiketler

Videoyu Öne Çıkarak EtiketlerVideolarınız için önemli olaylardan biride bunları ön plana çıkaracak etiketler yazmaktan geçer. Video ile alakalı etiketler sizleri üst sıralara taşıyacaktır. Etiket yazarken zihniniz açık olsun 🙂 Elinizi korkak alıştırmadan yazınız. Youtube zaten belli bi yerden sonra sizi durduracak napıyorsun kardeşim hayırdır sen ? diyecektir 🙂

Kanalınızın Görünümüne Özen Gösteriniz

Hem kanalınıza gelecek kişiler için hem de youtube için kanalınızın görünüşü önemlidir. Bu konuda kanalınıza profil resmi yapmak. Anasayfanızı düzenlemek. Hit olan videolarınızı ön plana çıkarmak sizin yararınıza olacaktır.

Sonuç olarak YouTube videolarını öne çıkarmak için her detaya dikkat etmek, kalite ve SEO algısını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu önerilere ek olarak YouTube kanalının istatistiklerinin etkin şekilde takip edilmesi, takipçilerin izlediği videolara odaklanılması ve sosyal medyada düzenli paylaşımların yapılmasını öneririz.

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.