YouTube videolarını indirebileceğiniz YouTube Go Türkiye’de yayına giriyor

YouTube, tamamen yeni ve daha önce kullanılmamış özelliklerle dolu olan uygulaması YouTube Go’yu Türkiye ile birlikte 130’dan fazla ülkede yayına alıyor. Bu yeni uygulama ile birlikte istediğiniz YouTube videosunu telefonunuza indirebilecek ve daha sonra internete bağlı değilken de izleyebileceksiniz. YouTube videolarını nasıl indiririm sorusu artı tarihe karışacak.

Hindistan’dan tüm dünyaya

YouTube Go, geçen sene test edilmeye başlandı. Öncelikle Hindistan’da teste sürülen uygulama kısa süre sonra Endonezya, Nijerya gibi 14 ülkede test edilmeye başlandı. Test edilen ülkelerdeki topluluklara eğlencenin ötesinde değer katması YouTube Go’nun kabul görmesini kolaylaştırdı ve uygulamanın bugün 130’dan fazla ülkede yayına girmesine vesile oldu.

YouTube yaptığı duyuruda Endonezya’daki bir girişim olan Mapan’ın, YouTube Go’yu nasıl kullandığını şöyle anlatıyor: “Örneğin, Endonezya’da düşük gelirli toplulukları ve aileleri eğitmek ve güçlendirmek için teknoloji kullanan bir Startup olan Mapan, YouTube Go’yu girişimci kadınları finansal beceriler ve kaynaklarla donatmak için düzenli olarak gerçekleştirdikleri topluluk buluşmaları olan “arisan”ların bir parçası olarak kullanıyor. Sistem her topluluk başkanının küçük bir işletmeyi kurup işletmekle ilgili videoları bir çalma listesini halinde indirmesi, sonra da topluluktakilerin YouTube Go’nun yakındakilerle paylaşım işlevini kullanarak bu videoları birbirleriyle paylaşmaları esasına dayanıyor. ”

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.