Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10 final sürümü maalesef beraberinde birçok hatayla geldi. Bunlardan bazıları  ; Orjinal lisans anahtarıyla etkinleştirememe ( bu benimde başıma geldi ), mavi ekran hatası, çok önceden rezerve edenlere güncellenmenin sunulmaması gibi.. Bu sorunlar arasında en mühimi ise hiç şüphesiz WiFi ile ilgili olan. Çünkü internet olmadan bu problemlerin çözüm yolunu bulmak, çözmek mümkün değil. Bu noktada Windows 10’da WiFi sorununun çözümüne ilişkin bir yazı hazırlayalım dedik.

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a yükseltme yapanların karşılaştığı sorunlardan biri olan kablosuz ağa bağlanamama diğer deyişle WiFi sorunu Microsoft’a göre eski bilgisayarınızda yüklü bir VPN yazılımı olsa da sorunun tümüyle bundan kaynaklandığını söylemek yanlış olur. Çünkü VPN yazılımı yüklemeyen kullanıcılarda maalesef bu sorunla karşılaşabilmektedir. Genelde ilk yapılan seçeneklerden olan Sürücüleri yeniden yükleme ve sistemi yeniden başlatmak ta sorunu ortadan kaldırmıyor.

“Peki WiFi sorununu nasıl çözeceğim?” Bu sorunun yanıtı için forum forum gezmek internetin altını üstüne getirmenize gerek yok. Aşağıdaki basit adımları uygulamanız sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

  • İlk iş olarak Başlat Menüsüne sağ tıklayıp menüden Komut İstemini (Yönetici) seçiyorsunuz.

  • “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu giriyorsunuz. (Fare sağ tıklayıp kopyalayıp yapıştırırsanız sorun yaşamazsınız.)

  • Ardından “netcfg -v -u dni_dne” komutunu giriyorsunuz.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra WiFi ayarlarınızı kontrol ettiğinizde sorunun giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Çevrenizdeki tüm kablosuz ağlar görünür hale gelecek ve bağlanırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.