Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde en yoğun olarak kullanılan işletim sistemi hiç şüphesiz ki Microsoft’un sahibi olduğu windows 10. 2015 yılınınn ortalarında Microsoft tarafından piyasaya sunulan Windows 10 mevcut durumda bugün hemen her bilgisayarda yer alan bir işletim sistemi konumunda. İlk piyasaya çıkış tarihinden beri belli aralıklarla güncellemeler yapılarak çeşitli problemlerin ve güvenlik açıklarının kapatıldığı windows 10 da en güncel sürümü kullanmak sizlere her zaman daha iyi performans ve daha güvenilir bir bilgisayar kullanımı sunmaktadır. Peki şu an da hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz ? Güncel misiniz yoksa güncelleme gerekiyor mu ?  Bu yazımızda Windows 10 Sürüm Öğrenme taktikleri ile karşınızdayız!

Az önce de belirttiğimiz gibi Windows 10 sık sık güncelleme alıyor ve bu güncellemeler, hem performans noktasında hem de yenilikler noktasında kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor. Tabii bu güncellemelerin bir şekilde birbirinden ayırt edilmesi gerekiyor ve bu noktada her bir güncellemenin kendine özel yapım numarası bulunuyor.

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?

Lafı çok uzatmadan hangi windows sürümünü kullandığınızı bulma yöntemine geçelim zaten oldukça kolay bir yöntemi var. Öncelikle bilgisayarınızı açın ve Windows + R tuşlarına basarak açılan Çalıştır konsoluna winver yazın. Açılan pencereden kullanmakta olduğunuz sürüm numarasını ve derleme bilgilerini kolayca görüntüleyebiliyorsunuz.

Windows 10 Yeni Güncellemeleri Almak

Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız Windows 10 güncellemeleri genellikle otomatik olarak yüklenir ancak elle de kontrol etmeniz mümkün. Bunun için Başlat -> Ayarlar -> Güncelleştirme ve Güvenlik adımlarını takip edin ve yeni bir güncellemenin olup olmadığını kontrol etmek için ‘Güncellemeleri Denetle’ tuşuna basın.

Eğer yeni bir güncelleme varsa sistem bunu otomatik olarak indirmeye başlayacaktır. Güncellemeler yalnızca yeniliklere değil aynı zamanda performans iyileştirmelerine ve hata düzeltmelerine de odaklanır bu nedenle bilgisayarınızı güncel tutmak çoğu durumda sizin için avantajlı bir durumdur.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.