Wi-Fi Hızınızı 5 Kat Arttıracak Uygulama: Wi-Fi Analyzer

Daha hızlı bir Wi-Fi bağlantısına sahip olmayı kim isteemz ? Herkes gibi siz de Wi-Fi hızınızın 5 kat daha hızlı olmasını istiyorsanız, Android platformu için geliştirilen bu uygulamaya mutlaka göz atmalısınız.

Eminim ki birçoğunuz, kablosuz bağlantı hızından memnun değildir. 50 Mbps bant genişliğine sahip internete tonla ödeme yapıp gerçek hızın 5 Mbps çıkması, gerçekten de sinir bozucu durum. Bunun için hemen internet servis sağlayıcınıza sinirlenmeyin, çünkü teknik bir arıza olmadığı müddetçe sorun genellikle kullanıcılarda, yani bizde oluyor.

Peki neden bizde? Modem kurulumu esnasında gözden kaçırdığımız ufak bir detay, internet hızımızı ciddi şekilde etkiler. Kurulum esnasında internetiniz için en ideal frekansı seçmeniz gerekiyor. Eğer bunu rastgele yaparsanız modem birçok frekans içinden önüne ilk geleni size sunar ve siz de bu sunulan frekans üzerinden internet hizmetini sağlarsınız. Wi-Fi Analyzer ise sizin için en ideal frekansı sağlayan kanalı tespit ediyor. Kanalı tespit ettikten sonra da modem ayarlarınıza girerek o kanalı tespit edip aktif duruma getirmeniz gerekiyor.

Aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

  • Wi-Fi Analyzer’ı çalıştırdıktan sonra sol tarafta bulunan göz simgesine, sonra da ‘Kanal Reytingi’ butonuna dokunun.
  • Ünlem işaretine dokunduktan sonra bağlı olduğunuz ağı seçin.
  • Açılan listedeki en yüksek puana sahip ağı bir yere not ettikten sonra bilgisayarınızın modem ayarlarına girin.
  • Her modemde set-up menüsü farklıdır, o yüzden ‘Kanal’ ya da ‘Channel’ sekmesini bulun ve biraz önce not ettiğiniz kanalı aktif hale getirin.

Bu işlemleri yapmadan önce Fast.com’a girerek bir hız testi uygulayın. Yaptığınız kanal değişikliğinin ardından bir hız testi daha uygulayın ve yaptığınız uygulamanın başarılı olup olmadığını test edelim.

  Wi-Fi Analyzer programını indirmek için buraya tıklayınız

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.