Whatsapp’ta Yanlış Gönderilen Yazıyı Silme !

İşte sizlere hayat kurtaran ve yıllardır olmasını beklediğiniz bir haberin müjdesini vermek için buradayız. Bu özellik kullanılmaya başlayalı bir kaç ay olsada maalesef daha erken yazamadık. Her geçen gün nasıl yazamadık böyle birşeyi diye kendi kendimizi yiyip bitirsekte sonunda bugün yazmak kısmet oldu ve sizinle bu mutluluğu paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz 🙂 Umarız kıvanç ta bizi duyar :)) Bi de kıvanç kim ? Konuyla ne alakası var şimdi neyse devam edelim..

Mavi Tik gibi özelliklerle ilişkileri mahvettiği konusunda üzerine gidilen WhatsApp, yeni özelliği ile tüm dünyanın gönlünü kazanacak. WhatsApp’ın duyurduğu yeni Geri Al özelliği sayesinde yolladığınız mesajı karşı taraf okumadan silmeniz mümkün olacak!

WhatsApp blogu üzerinden yaptığı duyuruda bu özelliğin, yeni güncelleme ile birlikte, tüm iOS, Android ve Windows tabanlı akıllı cihazlara geleceğini duyurdu. Bunun yanında bilgisayarlarınızdan bağlanabildiğiniz web tabanlı WhatsApp’ta da bu özellik kullanılabilir olacak. Ayrıca, sadece ikili konuşmalarınızda değil, tüm grup konuşmalarınızda da bu özelliği kullanabileceksiniz.

Yolladığınız mesajı karşı taraf görmeden silmek istediğiniz zaman, normal bir şekilde mesajı siler gibi mesajın üstüne uzun basın ve yukarıda çıkan çöp kutusu ikonuna tıklayın. Sonrasında karşınıza sol tarafta gördüğünüz gibi bir ekran çıkacak. “Herkesten Sil” dedikten sonra mesajınız karşı taraftan silinecek.

Yalnız, buraya dikkat! Mesajı karşı taraftan sildiğinizde “Bu Mesaj Silindi” diye bir ibare göreceksiniz. Yani yine ortada gizli saklı bir durum olmayacak. Sanki hiç mesaj atılmamış gibi olmayacak. Ama en azından gecenin bir saatinde “yanlışlıkla” atılan uzun mesajların okunmasının önüne geçilebilecek. Bu da bir şeydir.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.