Whatsapp’ta Profilime Kim Bakmış ? ( Resimli Anlatım )

3

Herkesin içinde hiç kuşkusuz acaba benim whatsap profilime kimler baktı sorusu vardır. Eski sevgilim baktı mı ? Şu arkadaşım takip ediyor mu ? Vay efendim duruma şunu yazdım ama mesaj alındı mı gibi mutlaka herkesin içinden bunu geçirdiği bir zaman dilimi olmuştur. Olmadı diyenler varsa şimdi hemen bu yazıyı terk etsin. Okumaya devam ediyorsanız merak ediyorsunuz demektir. O zaman biz de lafı fazla uzatmadan bu konuda ki bilgileri aktaralım.

Whatsappta Profile Kimler Bakmış Desteği Mevcut mudur ?

Maalesef Whatsapp bizlere bu desteği vermemektedir. Tam olarak bunun sebebini bilemiyoruz ama yıların Whatsap’ı çıkarmış olduğu binbir çeşit yenileme ve güncellemeye rağmen böyle bir özellik maalesef koymuyor. Peki Whatsapp bunu bize vermiyorsa biz bu desteği nerden bulucaz dn meraklı arkadaş ! İşte sorunun cevabı da bu yazı da… Boşuna yazmıyoz daa bekle biraz 🙂

1-10Bu merakınızı giderebileceğiniz Whatsapp harici 10 numara bir eklenti den bahsedicez..  WhatsApp+ PLUS Bu eklenti ile Whatsapp’ta Profilime Kim Bakmış bilgisine kolayca ulaşabileceksiniz. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.  Uygulamayı aslında WhatsApp’ın yazılımcılar tarafından geliştirilmişmod’lu hali olarak düşünebilirsiniz. Tamamen güvenebileceğinizi belirtelim

WhatsApp+ PLUS uygulamasını indirdikten sonra mevcut WhatsApp’ı konuşma yedeklerinizi alarak silmelisiniz. Sildikten sonra ise bu yeni APK’yı kurmanız gerekiyor ve kurulum sırasında sohbet yedeklerinizi geri yüklemelisiniz. Artık kullanmaya hazırız demektir. Benzer bir WhatsApp penceresi bizi karşılıyor. Tabii birkaç ek menü var ve olay burada bitiyor. Tipik menümüzden More Options isimli yere tıklıyoruz, profilimize bakanları görmek için birkaç küçük ayara ihtiyacımız var.

Uygulamanın saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleri var. Mevcut özelliklerden kısaca bahsedecek olursak

profilinize bakanları görebilme

listenizdeki herhangi biri çevirimiçi olduğunda uyarı alma

 • 1 GB’a yükseltilmiş medya gönderim sınırı (normalde 30 MB), daha yeni ifadeler
 • mavi tikleri kaldırabilme
 • tema değiştirebilme
 • çevrimdışı iken neler olduğunu görebilme
 • daima çevrimiçi görünebilme,
 • birden fazla konuşma balonu
 • birden fazla uygulama simgesi
 • aynı anda 100 fotoğraf gönderebilme (normalde 10 adet)
 • arama öncesi onay
 • grup mesajı sayacı
 • 270 karakterlik durum yazısı gibi bir listeleme yapabilmek mümkün.

Konumuza geri dönelim. Android’de WhatsApp profilime kim bakmış sorusuna cevap bulmak için 2 olarak adlandırılan Main/Chats Screen menüsüne girelim.

Bir Sonraki adımda 2 nokta serisi başlıcak ve çeşitli seçenekler çıkacak. 2.5 olarak adlandırılan Contact Online Toast menüsünden küçük bir ayar yapmamız gerekiyor. Buradaki ayarı yapmazsak profilimize bakanları doğru olarak görme şansımız yok. Bu menü içine girerek 2.5.1 olarak adlandırılmış Show Contact Online Toast seçeneğini aktifleştireceğiz. Artık profilimize bakanlar da uygulamanın günlük dosyasına kaydedilecek. Her şeyin yolunda gittiğini bir arkadaşınızı normal yolla (WhatsApp’tan değil) arayarak test edin. Arkadaşınız sizin profilinize baksın. Sonrasında kontrol kısmına geleceğiz.

2.5.1 olarak adlandırılan Show Contact Online Toast seçeneğini seçtikten sonra her şey tamamlanmıştır demektir. Test amaçlı arkadaşınız profilinize baktıktan sonra günlük dosyamıza girme zamanı geldi.

Tekrar ayarlar kısmından More Options kısmına geliyoruz. 8 numaralı seçenekte günlük dosyamız yer alıyor. Buradan tüm bilgilere ulaşacağız ve WhatsApp’ta profilinize bakanları öğrenebilirsiniz. Günlük dosyasını Open Log diyerek açıyoruz. Bu işlemin kafanızdaki birçok soru yanıt bulacak. 🙂.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Burada dikkat etmeniz gereken seçenek şu; sizin kesinlikle profiline bakmadığınız veya mesajlaşmadığınız bir kişinin adı bu listede varsa, o kişi sizin profilinize bakmış demektir. Örnekleyecek olursak A arkadaşınızla sürekli mesajlaşıyorsunuz. B arkadaşınızın da profiline bakıyorsunuz. Listede bir C ve D görürseniz ve bunlarla hiçbir iletişiminiz olmamışsa, yani C ve D de çevrimiçi görünüyorsa profilinize bakmış demektir.

Yorum Bırakın
3 Yorumlar
 1. sohbet diyor

  guzel paylasım olmus elinıze saglık

 2. Ertugrul diyor

  Peki rehberimde ekli olmayanlarida gorebilirmiyim

 3. Kbt diyor

  İphonede olmuyor mu bu bir türlü bulamadım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.