Whatsappta Mavi Tik Olmadan Mesajları Okuma

0

Whatsapp’taki okundu bilgisi sanki bazen bizleri zor duruma düşürsün diye konmuş gibi gelir.  Mavi tik olayının ne olduğunu bilmeyen kalmamıştır herhalde ? Yinede bilmeyen varsa ilgili yazımızı buradan okuyabilir.  Açılabilir / Kapanabilir bir özellik olduğnu da belirtmiştik. Bu yazımızda buradan okuyabilirsiniz. Eeee madem açılıp kapatılabiliyor neden panikleyelim diyebilirsiniz. Bu özelliğin şöyle bir kötü yanı var.. O da diyelim ki bu özelliği kapattınız. Sizin yazdığınız yazılar okunuyor mu karşı taraf tarafından bunu da kapatmış oluyorsunuz. İşte Bu yazımız da ” Mavi Tik Olmadan Mesajları Okuma ” yöntemlerini bulabilirsiniz.

Mavi Tik Olmadan Mesajları Okuma
Mavi Tik Olmadan Mesajları Okuma

Aslında Mavi tık olayını , birilerini kapatma , birilerine ise açık bırakma özelliği olsa yani şahsa göre karar verebilsek 10 numara olurdu. Yinede Mavi Tike Yakalanmadan Mesajları Okumanın mümkün olabileceğini biliyor musunuz ? İşte bu yazı da bu yöntemler üzerine konuşucaz.

Whatsapp’ta Mavi Tik Olmadan Mesajları Okuma Yöntemleri

1- İnterneti kapatın. ( Wifi yada Mobil veri hangisi açıksa ) Whatsapp’a girip okuyun , hatta isterseniz cevap yazın. Önemli olan şey interneti açmadan whatsapı kapattığınızdan emin olmanızdır.  Whatsapp ı kapattıktan sonra interneti açın. Böylece hem yazılanı okumuş hem de cevap yazmış olacaksınız.

2- Yine aynı mantık uçak moduna aldığınız zamanda geçerlidir. Uçak moduna açın. Böylece internetle bağlantısı kesilecektir telefonun. O saatten sonra whatsappta istediğinizi yapabilirsiniz. Çıktıktan emin olduktan sonra uçak modundan çıkarın.

3- Bir başka yöntem Whatsapp pencere bildirimini açmak. Böylece siz  Android arayüzde takılırken ya da tuş kilidi varken size mesaj gelecek ve okuyabileceksiniz. Ayrıca gelen cevap kısmına da cevabı yazıp gönderirseniz online olmadan canlı olarak mesajlaşmış olacaksınız.

Bunu yapmak için , Ayarlar – > Bildirimler -> Açılır Pencere Bildirimi  sırasını takip edebilirsiniz.

4- Giriş Ekranına Whatsapp Widget ekleyin. Gelen yazılar Giriş ekranına geleceği ve Whatsappı açmak zorunda kalmayacağınız için rahatlıkla mesajlarınızı widget üzerinden okuyabilirsiniz.

Bizim tespit edebilmiş olduğumuz yöntemler şuan için bu kadar. Sizde tespit etmiş olduğunuz yöntemler varsa yorum atarak ya da iletişim kısmını kulanarak bize iletebilirsiniz.

 

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.