Whatsapp Okundu Bilgisi ( Mavi Tık ) Açmak ve Kapatmak

1
Whatsapp Okundu Bilgisi ( Mavi Tık ) Açmak ve Kapatmak
Whatsapp Okundu Bilgisi ( Mavi Tık ) Açmak ve Kapatmak

Bir önceki yazımızda mavi tık olayından yani bahsetmiştik. Söz konusu yazıyı okumak için tıklayınız. Bu yazımızda ise Whatsapp’ta Okundu Bilgisi ( Mavi Tık ) Acmak ve Kapatmak hakkında bilgi paylaşıcaz…

Whatsapp geliştirdiği mavi tık teknolojisi ile maalesef bizlerin yazıyı okuyup okumadığını deşifre etti 🙁  Yalnız hemen karalar bağlamanıza gerek yok. Nitekim bunun hayati önem taşıyacağını düşünen sevgili Whatsapp yöneticileri bu özelliği açılır ,  kapanır yaparak bir anlamda kaderimizi ellerimize bırakmış oldular.

Mavi tık yani okundu bilgisini açmak ve kapatmak oldukça basit bir işlem. Yalnız şunu belirtmek isterim ki eğer siz bu özelliği kapattıysanız bu özelliği kullanan arkadaşlarınızın da sizin yazıklarınızı okuyup okumadığını göremiceksiniz.

Okundu Bilgisini Nasıl Kapatırım ? 

Okundu Bilgisi özelliğini devre dışı bırakmak için, Ayarlar > Hesap > Gizlilik‘e gidin ve Okundu Bilgisi’ni kapalı konuma getirin.

Peki bu yaptığınız grup mesajları ve sesli mesajlar içinde geçerli mi ? 

Maalesef Bu, Sesli Mesaj veya Grup Sohbetleri için Okundu Bilgisini kapatmaz. Bu özellikler için Okundu Bilgisini kapatmak mümkün değildir.

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.