WhatsApp’ın Web ve Masaüstü Uygulamasına ‘WhatsApp Business’ Özellikleri

Zaman hızla geçiyor , WhatsApp Business’in yayınlanmasının birinci yılı doldu bile. Bir açıklama yapan firma, bazı özelliklerin bundan sonra WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü uygulamasına uyarlanacağını açıkladı.

WhatsApp, 2018 yılının başlarında işletmelere özel olarak hazırladığı WhatsApp Business’i tanıtmıştı. Facebook’a ait olan Whatsapp şirketinin bu yeni uygulamasında pek çok farklı özellik bulunuyordu.

WhatsApp Business’in birinci yılında bir açıklama yapan firma yetkilileri, uygulamanın web ve masaüstü versiyonlarına WhatsApp Business’ın bazı özelliklerini uyarlayacaklarını söylediler. Firma böylece işletmelerin zamandan tasarruf edebileceklerini ve müşterilerine daha hızlı cevap verebileceklerini düşünüyor ve bu yönde çalışmalarını ilerletiyor.

WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre WhatsApp Business kullanan kullanıcı sayısı 5 milyon civarında.

WhatsApp Business’in web ve masaüstü  platformlara taşınacak olan özellikleri ise şunlar:

  • Çabuk Cevap: Popüler cevaplardan birini göndermek için klavyede “/” tuşuna basmak yeterli.
  • Etiketler: Bu özellik sayesinde sohbetleri etiketlemek ve aranan bir sohbeti bulmak çok daha kolay hale geliyor.
  • Chat Listesi Filtreleme: Bu özellik de mesajları gruplara, yayın listesine ya da okunup okunmadıklarına göre sınıflandırmayı sağlıyor.

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, yeni özelliklerin ne zaman son kullanıcılara sunulacağı henüz belirtilmedi. Özelliklerin yayınlanması için çok uzun bir süre beklenilmeyeceği kısa süre içerisinde belirttiğimiz özelliklerinde web ve masaüstü kullanan kullanıcılara ulaşacağını düşünüyoruz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.