WhatsApp sesli mesajlar için önemli özellik : Arka Planda Çalacak

WhatsApp, ilk günden beri sürekli yaptığı yenilikler ve geliştirdiği alt yapı ve özellikler ile en çok kullanılan iletişim araçlarından biri olmayı başarıyor. WhatsApp sesli mesajlar bölümü de bu güncellemelerden nasibini alıyor. sesli mesajlar için son dönemlerde sürekli yenilikler getiriyor. 2021 yılı sonlarında mesajlaşma uygulamasına, sesli mesajlar için kademeli hızlara sahip hızlı oynatma butonu geldi. Bir süre sonra bunu anlık olmayan ses dosyaları için de kullanılır hale getirdi.

Şimdi ise özellikle uzun uzun konuşan arkadaşlarımızı sıkılmadan dinlememize yardımcı olacak ve birçoğumuzun uzun zamandır gelmesini istediği bir özellik beta sürümünde test ediliyor. İşte WhatsApp sesli mesajlar için dört gözle beklenen o özellik ve ayrıntıları…

WhatsApp sesli mesajlar arka planda çalabilecek

WhatsApp’tan gönderilen sesli mesajların uygulamanın arka planında çalabildiği bir beta sürümü deneniyor. Elde edilen raporlara göre bu özellik ilk tartışmaya sunulduğu zaman, sesli mesajların hızlandırılmasının da konuşulduğu 2021 Nisan ayıydı. Aynı yılın Eylül ayında da uygulama, mesajları göndermeden önce önizleme imkanı tanıdı.

XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre WhatsApp beta sürümü bilgileri paylaşan WABetaInfo, en güncel Android beta sürümü olan 2.22.3.1‘in artık bir kullanıcının arka planda sesli mesajları dinlemesine izin vereceğini açıkladı. Kullanıcılar, uygulamanın hemen üst kısmında sesli mesaj oynatıcısını ve onun altında Sohbetler Durum ve Aramalar çubuğunu görecekler.

Bu sesli mesaj oynatıcısı, devam ettirmek, duraklatmak ve kapatmak için bulunan araçların yanında ilerletme çubuğuna da sahip. Uygulamadan çıkıp başka bir uygulamaya girildiğinde de oynatıcının çalışmaya devam ettiği söyleniyor. Ancak bu değişiklikle ilgili resmi bir onay yok.

WABetaInfo’nun dediğine göre, mevzu bahis özellik henüz geliştirilme aşamasında olduğu için bazı beta kullanıcılarında bile özelliğin mevcut olmama ihtimali var. Ayrıca özellik hakkında WhatsApp’ın resmi sitesinde henüz bir açıklama yok. Beta kanalında da herhangi bir lansman tarihi belirlenmedi.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.