WhatsApp Sesli Mesaj Sorunu İçin Şifa Gibi Çözümler

Whatsapp her ne kadar yazışmaya dayalı bir uygulama olsa da WhatsApp Sesli mesajlar, uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri hiç şüphesiz. Yazacak zamanı olmayan kullanıcılar için , örneğin araba kullananlar için whatsap yoluyla iletişimde sesli mesajlar oldukça aktif rol alıyor. Sesli mesajlar, insanların duygularını birbirlerine daha iyi bir şekilde iletmesini de kolaylaştırmaktadır.

Maalesef bu kullanışlı whatsapp hizmeti bazen normalde olması gerektiği gibi çalışmayabilir. Örneğin, sesli bir mesaj aldığınızda bu sesli mesajı indiremeyebilir ya da sesi duyamayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise sesli mesaj kaydedemez. Bu yazıda, WhatsApp’ta sesli mesajlar çalışmadığında neler yapılabileceğini sizlerle paylaşıyoruz. İşte, WhatsApp sesli mesaj sorunu için yapılabilecekler!

  • Belki klasik ve akla gelen ilk Türk işi çözüm bu olacak.. Kapat aç düzelir.Evet evet Basit bir yeniden başlatma işlemi bazen bu sorunu çözebilir. Özellikle WhatsApp’ta birilerinden sesli mesaj alamıyor ya da sesli mesaj kaydedemiyorsanız işinize yaraması muhtemel.
  • Mikrofon ile ilgili gerekli izinleri verdiğinizden emin olun.Eğer siz izin vermezseniz WhatsApp’ta sesli mesaj kaydetmenize muhtemelen izin vermicektir.
  • Üçüncü taraf kaydedicileri kapatın. Akıllı telefonunuzda ekran kaydı ya da arama kaydı gibi başka bir uygulama var ise WhatsApp Sesli Mesaj sorunu yaşamamak için bu uygulamaları bir süreliğine kapatmalısınız
  • Akıllı telefonunuzun ekran koruyucusunu kontrol edin. WhatsApp sesli mesajlarınızı kulaklıktan dinlemenizi sağlayan bir yakınlık sensörüne sahiptir. Ekran koruyucu yanlış bir şekilde yerleştirilir ise sesli mesaj kaydetme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenden ötürü ekran koruyucu doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olmak ya da bu ekran koruyucu çıkarmak iyi bir seçenektir.
  • Telefonunuzun sesini artırın. WhatsApp’ta kişilerinizden gelen sesli mesajı hoparlörden dinlerken ses seviyesini mümkün olduğunca artırın. Kulaklık takılıyken olan ses seviyesi ile kulaklık takılı değilken olan ses seviyesi birbirinden farklı olduğundan ötürü ses seviyesini tekrar artırmanız gerekmektedir.
  • Telefonunuzda yeterli alanın olup olmadığını kontrol edin. Bir sesli mesaj indirirken sesin indirilmemesi ile ilgili bir problem yaşıyorsanız telefonunuzda yeterli depolama alanı olmayabilir
  • WhatsApp’ın önbelleğini temizleyin.
  • WhatsApp’ı güncelleyin.
Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.