Whatsapp Reklam Başlıyor , Whatsapp Reklamlar Nasıl Kapatılır ?

Milyonlarca kullanıcıya sahip , en popüler yazışma uygulaması olan WhatsApp ta artık reklam dönemi başlamak üzere. Facebook’ un satın aldığı WhatsApp için uzun zamandır paralı olacağı söyleniyordu. Ama bu söylentiler o kadar uzun zaman sürdü ki inandırıcılığı kalmamıştı artık. Bir de bazı çakallar whatsapp ‘ı para vermeden kullanmak için şöyle yapın böyle yapın diyerek bir çok saf insanımızı kandırıp dolandırdı ya da virüslü programları yüklettirdi. Ama bu kez durum ciddi. Çünkü açıklama bu kez resmi bir ağızdan dillendirildi.

Whatsapp uygulaması paralı olmayacak belki ama paralıya ilk geçiş olan Whatsapp reklam sürecine başlayacak. Şimdilik sadece whatsapp durumlarınızda reklam gösterimi yapılacağı konuşuluyor. ( İnstagram hikayelerde olduğu gibi ) Zamanla bu reklamlar yazışmaların içine girer mi merak konusu ? Ama yazışmaların içine girerse yazışma ile ilgili reklamları gösteren bir algoritma konursa bu kez konuşmalarımızın gizliliği ciddi sıkıntı içine girecektir. Kimbilir belki de alternatif yazışma programlarına yönelicez ve whatsapp zamanla tarih olacak..

Alternatif yazışma uygulaması deyince de akla ilk BİP geliyor. Amerika da bile reklamlarını gösterttiğimiz BİP neden tüm dünya da global bir şekilde kullanılmasın ? Her neyse bunu başka bir başlıkta yine ele alırız. Konumuza geri dönelim..

WhatsApp reklamları kapatma ya da engelleme ?

Facebook reklamlarla büyük gelirler elde etti. Şimdide WhatsApp’ ta bunu deneyecekler. Ama kimse reklamları sevmez. Dolayısıyla bir şekilde bu reklamların kapatılması ve engellenmesi isteği doğacaktır. Whatsapp muhtemelen premium üyelik adı altında belli bir ücret karşılığında reklamları kaldırabilir ya da 3. parti yazılımlarla whatsapp reklamları engellemek ilerleyen zamanlarda mümkün olabilir. Şuan için reklamlar henüz başlamadığından böyle bir uygulama da yok. Ama çıkarsa sizlerle whatsapparkadas.com sitemiz üzerinden paylaşacağız. 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.