Whatsapp Bilgi Hırsızlar iş başında, WhatsApp Gold Belası Geri Döndü !

Maalesef dolandırıcılar pes etmek bilmiyor. 3 yıl önce deli saçmalığı gibi ortaya atılan WhatsApp Gold versiyonuna geçecek. Paralı olacak. Ücretsiz kullanmak için bilmem ne yapın şeklindeki mesajlar yeniden hortladı.

Az önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 3 yıl önce ortaya çıkan ve bir anda çığ gibi büyüyen ‘WhatsApp Gold’ isimli sahte ve kullanıcıların kişisel bilgilerini çalan uygulamadan tam kurtulduk derken, bu yönde mesajların gelmeye tekrar başladığı haberini aldık. Messenger, Skype gibi uygulamaların ‘daha avantajlı ve ücretsiz’ versiyonları olduğu iddia edilen sahte uygulamalarla kullanıcıların bilgilerini çalan dolandırıcılar tekrardan kullanıcıların başına musallat olmuş durumda.

Bu dolandırıcılık veya hırsızlık yöntemi hakkında  bilgi verelim. Her şey WhatsApp veya benzeri bir uygulama üzerinden size gelen bir mesajla başlıyor. Mevcut uygulamanızın çok daha avantajlı, birçok farklı özellik barındıran bir versiyonuyla ilgili gönderilen linke tıklayıp uygulamayı kuran kullanıcılar, ilgili uygulamanın istediği izinleri verdikten sonra olan oluyor. İzinlerin verilmesi demek karşı tarafa telefonunuzu teslim etmeniz demek olduğunu asla unutmayın.

İzinlere onay verdikten sonra neler mi olacak ? Hemen onları da anlatalım.. Rehberinizdeki tüm kullanıcıları, online alışveriş ve kredi kartı bilgilerinizi, galerinizi ve diğer tüm kişisel bilgilerinizi ele geçiren dolandırıcılar, bu sayede ciddi bir mağduriyet yaşamanıza sebep olabilir.

Sizin de başınıza bu tip bir durum gelirse tek yapmanız gereken şey gönderilen linke tıklamamak ve bu mesajı size gönderen kişiyi engellemek olacaktır. Ayrıca tekrar hatırlatmak isterzi ki  ,Google Play veya App Store dışında herhangi bir mecradan uygulama kurmayınız.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.