WhatsApp, Herkesten Sil özelliğinin süresini uzatıyor

Yıllarca Whatsap ta beklenen bir özellik olan mesajı herkesten silme özelliği çok şükür geldi. Bunu daha önceki yazımızda da duyurmuştuk. Okumak isteyenler ve bunu nasıl yapacağını bilemeyenler buraya tıklayarak ilgili konuya geçiş yapabilir.

Bu sefer ki haberimiz bu müjdeyi alanları daha da mutlu edecek cinsten. Günden güne kendini geliştirmek için çırpınan WhatsApp, ‘Herkesten Sil’ özelliğinin süresini uzatıyor. WhatsApp, birkaç ay önce kullanıcıların grup ya da bireysel sohbetlerde gönderdikleri mesajları 7 dakika içinde her iki taraftan da (hem kendiniz hem de alıcı) silebilmelerine imkan sağlamıştı. WhatsApp yeni güncellemenin ardından 7 dakikalık süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkarıyor.

Eskiden bir WhatsApp iletisi gönderdikten sonra geri almak yoktu. Rakip servislere ayak uydurmak için WhatsApp, mesajları silmenize izin veren bir Herkesten Sil özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik Ekim 2017’den beri kullanımda. Ancak ileti gönderdikten sonra yedi dakika içinde kullanmanız gerekiyor. WhatsApp yeni güncellemenin ardından 7 dakikalık süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkarıyor.

Çok yakında, Herkesten Sil özelliği için 4096 saniye verilecek. Resmi bir açıklama yapılmadı. WABetaInfo, WhatsApp için en son beta uygulama güncellemesiyle özelliğin devreye gireceğini aktardı.

WhatsApp mesajlarını aslında tamamen silemiyorsunuz

Herkesten sil özelliği her zaman amaçlandığı gibi çalışmıyor gibi görünüyor. Eğer bir kişi mesajınızı alıntılarsa, mesajı silseniz de alıntılanan kutucukta görüntülenmeye devam ediyor.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.