WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

WhatsApp, her geçen gün bünyesine yeni özellikler katarak ilerliyor.Her zaman işe yarayan güncellemeler ve özellikler mi ekleniyor ? Bu tartışılır.. Tutan özellikler olduğu gibi tutmayanları da var elbet. WhatsApp’ın en sevilen ve iddialı özellikleri arasında yer alan görüntülü konuşma ise her gün milyonlarca insan tarafından etkin olarak kullanılıyor. Peki, “WhatsApp Görüntülü Arama özelliğini kapatmak “ isterseniz nasıl yapacaksınız ?  Şimdi beraber bu konuyu ele alalım

Şöyle bir gerçek var ki WhatsApp’ın sunduğu özelliklerin pek çoğunu kapatmak neredeyse imkansız ancak mesela görüntülü konuşma olduğu zaman işler bir nebze olsun kolaylaşıyor. Bunun için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız da yok üstelik…

Görüntülü konuşma özelliğini kapatmak için Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp yolunu izledikten sonra “Uygulama İzinleri” sekmesine ulaşıyorsunuz. Karşınıza çıkan pencerede Kamera izninin yanındaki düğmeyi kapalı konuma getirerek görüntülü konuşmalardan uzak kalabiliyorsunuz.

Ancak, belirtmek isteriz ki bu izni kapattığınızda WhatsApp uygulamasında durum paylaşımı ya da fotoğraf çekimi gibi özelliklerden de mahrum kalacaksınız.

Whatsapp görüntülü konuşma kapatma

Peki İphone kullanıcıları ne yapacak. Hemen belirtelim ki , Benzer işlemler iPhone kullanıcıları için de geçerli. iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda WhatsApp görüntülü konuşma kapatma işlemi yapmak için Ayarlar > WhatsApp yolunu izlemeli ve Kamera seçeneğinin yanında bulunan butonu kapalı konuma getirmelisiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp artık kamerayı kullanamayacağı için görüntülü arama özelliğini kullanmak artık imkansız.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.