Vivaldi 2.6 Sürümü ile Yeni Gelen Özellikler

Her ne kadar biz çok fazla tanımasakta , İnternet aleminin popüler tarayıcılarından bir tanesi olan Vivaldi , 2,6 sürümü ile karşımıza geliyor.  Yeni gelen özellikler sayesinde kullanıcılar Vivaldi’yi daha çok sevecek! Şimdi hep beraber yeni gelen Vivaldi 2.6 sürümünün özelliklerine yakından bakalım.

Vivaldi 2.6 sürümü ile birlikte gelen ilk yenilik ( müşterilerinde en çok memnun olacağı , en çok işe yarayacak özellik ) reklam engelleme oldu. Kötü niyetli teknolojileri ve yanıltıcı olarak tasarlanmış reklamları barındıran siteleri engellemek için yeni bir seçenek kullanıma sunuldu. Bu seçenek kendiliğinden aktif olmuyor. Sizin müdahale etmeniz gerek. Bu özelliği aktif etmek için ayarlar bölümünde yer alan gizlilik kısmına girmeniz ve karşınıza çıkan ayarları gözden geçirmeniz yeterli.

Aşağıdaki resimde yeşil kutu içindeki alanın tik işaretli olduğuna dikkat ediniz.

İkinci özellik Vivaldi‘yi daha fazla kişiselleştirebilmeniz için geldi. Artık Vivaldi’de birden fazla kullanıcı oluşturabilir, açılır penceredeki avatarları düzenleyebilirsiniz.

Vivaldi 2.6 ile beraber kayıtlı şifreleri filtreleme özelliği kullanıma sunuldu. Tarayıcı üzerinde kayıtlı olan şifrelerinize ayarlar menüsündeki gizlilik kısmından erişebilirsiniz.

Sayfada bul özelliği daha da hızlandırıldı. Ctrl + Enter ile sayfalardaki yazıları hızlıca bulabilirsiniz.

Razer Chroma entegrasyonu genişletildi. Razer marka kulaklıklar tarayıcıya entegre edildi.

Son olarak performans açısından yapılan düzenlemeler ile  Vivaldi 2.6 sürümünde tarayıcının daha hızlı çalışması için performans geliştirmeleri yapıldı.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.