Vine’ın Yapımcısındana Yeni Video Paylaşım Uygulaması: Byte

Türkiye’de de oldukça tutulmuş olan , hatta çeşit çeşit fenomenlerin hortladığı ilk uygulama olan Vine’ın kurucularından biri olan Dom Hofmann, bu kez Byte adında yeni bir uygulama geliştirdiklerini ve bu video paylaşım uygulamasının 2019 baharında yayınlanacağını belirtti.

Vine uygulamasını hatırlıyor musunuz? Sonsuz bir döngüde oynatılan 6 saniyelik videoların bulunduğu oldukça eğlenceli bir platformdu. Eğlenceli diyoruz çünkü genel olarak Vine içerikleri 6 sn lik komedi skeçlerinden oluşuyordu.  İlk olarak iOS platformu için yayınlanan uygulama, belirli bir popülerliğe ulaştıktan sonra Android platformu için de yayınlandı ve pek çok kişi, 6 saniyeye sığdırdıkları eğlenceli içerikleri ile yüz binlerce takipçiye ulaşmayı başardı. Hatta günümüzde ki vine fonemonelerinden bazılarının profesyonel sinema çekimleri yapacak seviyeye kadar ulaştığını biliyorsunuzdur..

2012 yılında Twitter tarafından satın alınan Vine, Instagram’ın popülerleşmesi ve içerik üreticilerinin bu platforma kayması ile birlikte tamamen tükendi. Twittere elinde değersizleşen Vine ‘ı 2017 yılında kapatma kararı aldı. Fakat görünüşe göre Vine’ın kurucularından olan Dom Hofmann’ın aklında yeni bir fikir var. Twitter üzerinden yeni bir duyuruda bulunan Dom Hofmann, 2019’un ikinci çeyreğinde Vine’ın devamı olarak da nitelendirebileceğimiz Byte adında yeni bir uygulama yayınlayacaklarını twitter hesabından resmen duyurdu.

Uygulama hakkında şu an için bildiğimiz tek şey Vine gibi sonsuz döngüde oynatılan videoların yer alacağı. Ancak bu videoların uzunlukları, paylaşımları ve diğer detaylar hakkında bir bilgi bulunmuyor. Dürüst olmak gerekirse Vine, şu ana kadar piyasaya sürülmüş neredeyse tüm video paylaşım platformlarından daha fazla başarılı oldu.

Konuyla ilgili  Dom Hofmann ‘ın paylaştığı tweet aşağıda mevcuttur. İlgili yapımcının diğer tweetlerini de merakla beklemekteyiz..

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.