Twitter’a ‘Tweet Gizleme’ Özelliği Geliyor!

Sosyal medyanın dev uygulamalarından Twitter, görünüşe göre son zamanlarda düşen üye sayısını ekleyeceği yeni özelliklerle tekrar platforma çekmek istiyor. Bu kapsam da Twitter’ın şu sıralar, tweet’leri gizlemeye imkan veren ” Tweet Gizleme ” özelliği üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Peki bu iddialar nereden çıktı ? Söz konusu yeni özellikle ilgili iddialar ilk olarak Jane Manchun Wong tarafından ortaya atıldı. Bulgularını Twitter’da yaptığı bir paylaşımla açıklayan Wong, Twitter’ın Android uygulaması içerisindeki kodlar arasında bu yeni özelliğe rastladığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde TechCrunch’a konuşan bir Twitter çalışanı da, Twitter’ın Hide Tweet (Tweet’i Gizle) adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı.

‘Hide Tweet’ özelliğinin, sohbetlerini ve paylaşımlarını korumak isteyen kullanıcılar için yeni bir opsiyon olduğu söyleniyor. Buna göre kullanıcılar bir tweet atarken paylaş butonuna tıkladıklarında ‘Hide Tweet’ seçeneği ortaya çıkacak. Bu seçeneği seçerek tweet’lerinizi gizleyebilecek ve sadece istediğiniz kişilerin görebileceği şekilde paylaşabileceksiniz. Yani bir anlamda tweetinizi filtreleyerek istediğiniz kişilere gösterebileceksiniz..

Twitter çalışanı ayrıca, View Hidden Tweets (Gizli Tweet’leri Göster) seçeneği üzerinde de çalışıldığını söyledi. Adından da anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde de kullanıcılar, daha önce gizli olarak paylaştıkları tweet’leri eğer isterlerse daha sonradan tekrar herkese açık hale getirebilecek.

Kullanıcıların, profillerini sessize alma ve şikayet etme seçeneklerinin yanı sıra, kendi tweet’lerine yazılan yanıtları gizlemelerine de olanak sağlayan yeni özelliğin ne zaman hizmete gireceği henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.