Twitter Yazı Düzenleme Özelliği Gelecek Mi ?

0

Facebook karşısında günden güne eriyen twitter popülerliğini kazanmak için ciddi ugraşlar peşinde. İlk günden beri tweetlerin düzenlenmesi konusunda katı kuralları olan firma sonunda bu konuda çark etmeye yaklaşmış gibi gözüküyor.

Sayısız kullanıcı, imla hatasıyla yayına girmiş veya başka bir nedenle düzenlenmesi gereken tweet’ini silmek zorunda kalırken, Twitter’dan düzenleme özelliğini yayına alması için talepte de bulundu. Tweet düzenleme bir çok kişinin başını ağrıtan bir durumu ortadan kaldıracağını savunan kullanıcılar şirketten çıkacak kararı beklemekte

Bu tür taleplere bugüne kadar firma tarafından olumsuz cevap veriliyordu.

Geç gelen itiraf

Nihayet Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, mikroblog servisi kullanıcılarını hızla kaybederken, hata yaptığını kabul etti.

Dorsey, Twitter üzerinde AirBnb’nin CEO’sundan gelen edit butonu talebine, “evet biz de bu konuyu yoğun olarak düşünüyoruz,” cevabını vererek, 2017’de düzenleme butonunun ortaya çıkabileceğinin ipucunu verdi.

Yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan twiterın bu kararı ne zaman kesinleştireceği ve bu uygulamayı ne zaman devreye sokacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.