Twitter Telefonla Arayıp Doğrulama Hatası ve Çözümü

Twitter hesabınıza giriş yaptınız ama o da ne ? Bir anda hesabınızın durduk yere kilitlendiğini gördünüz ! Muhtemelen haksız yere olmuştur. Ama nerden çıktı şimdi bu kilit ? Sizden kendinizi doğrulamanızı istiyor. Öncelikle doğru resimleri seçip captcha problemini çözüyorsunuz sonra ise telefon onayına geliyor iş. Eğer sms ile onaylancaksa kolay ama eğer telefon araması yapılacaksa o zaman resimde gördüğünüz kırmızı yazılı hatayı almanız muhtemel ! İşte bu yazıda çözümü bulacaksınız.. 

Twitter , bir çok kişinin gündem konularını takip edebildiği, düşüncelerini aktarabildiği , beğendiği , fanı olduğu kişileri takip edebildiği eşi bulunmaz bir mecra.. Twitter alemine hiç bulaşmayanlar olduğu gibi fanatiği olanlarda oldukça fazla. Özellikle takipçi kasıp fenomenleşebilmek için oldukça uygun bir mecra. Hatta takipçileriniz vasıtasıyla para kazanmanız bile muhtemel. Twitterdan para kazanma konusuna başka yazımızda değinicez. Şİmdi konumuza dönelim…

Belli bir takipçi kesimine ulaşan için en kötü şeylerin başında hiç şüphesiz hesabının yetkililer tarafından kapatılmasıdır. Kimi zaman yapılan davranışların spam olarak algılanması sonucu bu olay gerçekleşir. Twitter özellikle bu anlamda baya sıkıntılı bir mecra. Eğer spam olarak algılanırsanız twitter hesabınızı kilitliyor ve sizden kendinizi doğrulamanızı istiyor. Şimdi bu işlem için yapılacak adımları sayalım..

Twitter hesabının doğrulanması

Twitter hesabınız kilitlendi ise hesabınıza giriş yaptığınızda bir anda karşınıza kendinizi doğrulamanız gerektiğini belirten bir yazı çıkar. Öncelikle captcha engelini aşmanız gerekir. Size bir nesnenin resimlerini bulmanızı ve ona tıklamınızı ister. Bu basit işlemden sonra bir sonraki aşamaya geçersiniz. Bir sonraki aşamada eğer telefonunuza mesaj gelecekse şanslınız. İlerlediğiniz de gelen mesajta yazanları siteye girersiniz ve hesabınız açılır ama kimi zamanda sizi belirttiğiniz numara ile arayacağını söyleyen bir yazı çıkar. Tamam arasın sorun yok desenizde sorun vardır. Çünkü ileriye bastığınızda kırmızı bir yazı canınızı fazlasıyla sıkacak şekilde belirir.

Her ne kadar burada daha sonra tekrar deneyin dese de hiç bir zaman burayı geçemezsiniz. Hatta çok fazla deneme yaptığınızda limiti aştığınızı ve bir süre deneme yapmamanız gerektiğini belirten bir yazı alırsınız. Bir süre sonra bu yazı kendiliğinden gider. Ama yukarı da belirtilen kırmızı yazılı ekran yine karşınıza gelir.

Twitter Telefonla Aramama Sorununa Çözüm :

1- Buraya tıklayın. Aşağıdaki resimde kırmızı kare içerisindeki alanı seçin.

2- Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılacaksınız. Gelen Ekranda İlgili yerleri doldurun. Aşağıdaki yerleri doldururken şu şekilde doldurun

Bu sorunla nerede karşılaştınız : Masaüstü web ( Böyle bir seçenek vardı )

Sorunun Tanımı : Hesabıma giriş yapamıyorum , telefonla doğrulama istiyor . Ara butonuna bastığımda hata alıyorum arama gerçekleşmiyor. Aldığım hata ekte mevcuttur ( aldığınız hatayı ek olarak gönderin )

 

3. Bu adımdan sonra size aşağıdaki gibi bir mail gelecek ve hesabınızın kilitlendiğini söyleyecek. Sakın panik yapmayın ve cool olun 😉

4 – Gelen maili yanıtla deyip aşağıda belirtilen metni yazın :

————————————————————–

 

Hi , 

ı cant open my account as you told because when ı entered my account , come a new page and it has my phone number. The Text says « we will call you « but there is a problem and the calling is not work. I added the photo about my problem .Please help me immediately.. 

 

Merhaba ,

Belirttiğiniz şekilde hesabıma giriş yapamıyorum , telefon araması ile onaylanması gerekiyor ama arama gerçekleşmiyor ve hata mesajı çıkıyor. İlgili görüntü ektedir. Lütfen en kısa süre de yardımcı olunuz.

 

————————————————————–

 

5- Bu mesajdan sonra 1 aya yakın bekleme süreniz var. 1 ay hiç birşey yapmayın. Hesaba giriş bile yapmayın. Sadece bekleyin zaten beklemeyip tekrar denediğiniz işleminiz devam ediyor daha cevaplanmamış bildirimleriniz var diye cevap geliyor. Kısacası zaman verin. Size pişman olup geri dönüyorlar ve özür mesajı yazıyorlar.

Böylece hesabınız açıldı. Artık giriş yapabilirsiniz. Bir süre sonra hatta bir mail daha atıyorlar ve biz baktık hesabınızda sorun yok hala girişte sorun yaşıyorsanız bu maile dönüş yapın diye mail atıyorlar. Benim bir kaç hafta sonra yine aynı şekilde kapanmıştı. Aşağıda tekrar yazdığım metni bulabilirsiniz. Aşağıdaki metni yanıtla deyip gönderdikten sonra  ERTESİ SABAH hesabım açıldı.

————————————————————–

Merhaba
yine aynı şekilde hesabım kilitlendi. Hesabımı doğrulamam gerekiyor ama cep telefonu araması yapılamıyor. Lütfen kontrol edip yardımcı olur musunuz ? 

 

————————————————————–

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.