Twitter, Periscope’u “Talk Show” Platformuna Döndürecek

Twitter , Periscope uygulamasından vazgeçmediğini yeni güncellemesi ile bir kez daha gösterdi. Periscope kullanıcıları artık canlı yayına istediği kişileri davet edebilecek. Bu sayede yayın,adeta bir Talk Show programı izlenimi verebilecek.

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan anlık mesaj uygulaması Twitter’ın sahip olduğu ve canlı yayınları ile öne çıkan Periscope, açılan davalar nedeniyle oldukça yara almıştı. Geleceği konusunda soru işaretleri olan ve üzerinde kara bulutlar dolaşan uygulama, yeni güncelleme sayesinde eskisi gibi canlı günlerine dönebilir.

Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre, Periscope kullanıcıları bundan böyle yayına izleyenleri davet edebilecekler. Maksimum 3 kişiye kadar davet göndermeye imkan sağlayacak olan güncelleme sayesinde kişiler artık yayına mevcut durumdaki gibi sadece yazarak değil, sesleriyle de katılabilecekler. Bu sayede yapılan yayınların tıpkı talk show’lar gibi olacağını tahmin ettiklerini bildiren Twitter yetkilileri, izlenme sayılarının artacağını tahmin ediyor.

Periscope, ilk çıktığı zamanlarda oldukça popüler bir uygulamayken Facebook, Instagram ve Youtube gibi uygulamaların canlı yayın eklentileri nedeniyle daha geri planda kalmaya başladı. Bir zamanlar 10 milyon insanın Periscope kullandığını bildiren yetkililer, bu eğlenceli güncelleme sayesinde uygulamanın tekrar popüler hale gelmesini umuyor. Sizce Twitter ekibinin periscope için yaptığı bu hamle etkili olabilir mi ?

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.