Twitter Özel Mesajdan Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Geliyor mu ?

Sosyal medyanın microblog türündeki dew firması Twitter yeniliklere doymuyor. Kısa bir süre önce Twitter kullanıcılarına sesli tweet paylaşma özelliği sunmuştu. Bu özellikle ile tweetlerde sadece ses gönderme gerçekleşmeye başladı. Geçtiğimiz hafta ise Matt Navarra ve Alessandro Paluzzi, kullanıcılara sesli olarak mesaj atma özelliğinin geleceğini iddia etmişti. Twitter konuyla ilgili bir adım attı ve  yaptığı açıklama ile birlikte Twitter DM özelliği için sesli mesajları test edeceklerini açıkladı. Peki, sesli mesajlar özelliği nasıl olacak ve ne zaman uygulanmaya başlayacak.. bunlar yazının devamında 😉

Twitter DM Özelliğine Sesli Mesajlar Ne Zaman Eklenecek?

Öncelikle haber kaynağını tanıtalım.. Haberin kaynağı Twitter’da doğrudan mesajlardan sorumlu ürün müdürü Alex Ackerman-Greenberg. Alex Ackerman-Greenberg, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların doğrudan brbirlerine sesli mesaj göndermesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test edeceklerini söyledi. Bu testin uygulanacağı ilk talihli ülke olarak ise Brezilya seçilmiş durumda. Sesli mesajlaşma özelliğinin Brezilya dan sonra diğer kullanıcılarada en kısa sürede açılması temenni ediliyor..

Alex Ackerman-Greenberg yaptığı açıklamada şöyle devam etti :   “İnsanların kendilerini Twitter’daki sohbetlerinde hem halka açık hem de özel olarak nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz” ifadelerini kullandı. Ackerman-Greenberg tarafından paylaşılan görsele baktığımızda yeni özelliğin oldukça basit bir arayüze sahip olacağını görüyoruz.  Paylaşılan görsele göre sesli mesajlaşma özelliğinde oynat ve duraklat butonları yer alacak ve sesli mesaj dinlenirken kullanıcının profil fotoğrafında titreşim olacak.

Bazı kullanıcıların sesli mesajlaşma özelliğini kötüye kullanması durumunda şikayet etmek için “Mesajı bildir” isimli bir seçenek yer alacak. Sesli mesajlaşma özelliği, Twitter için yeni bir özellik olsa da uzun bir süredir Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp üzerinden sesli mesajlar gönderilebiliyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.