“Twitter Lite”, Türkiye dahil 21 ülkede kullanıma sunuldu

Düşük özellikte cep telefonu olup , sosyal medyanın gerisinde kalanlara müşjde ! Sosyal medyanın fenomen ama karakter sınırlı programı twitter , boyutlarını da küçülterek  android uygulamasının lite sürümünü Türkiye dahil 21 ülkede kullanıma sundu.

Twitter, dünya genelinde çok büyük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bildiğiniz üzere bu kitleye dahil olan her kişide maalesef üst düzey akıllı telefonlar bulunmuyor. İşte bunun için hazırlanan Twitter Lite, artık çok daha fazla ülkede kullanılabiliyor.

Uygulama ; Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve’de de kullanılabiliyor.

Genel toplamda 45 farklı ülkede yer alan uygulama, adından da anlaşılabileceği üzere temel Twitter deneyimi sunuyor. Şirket uygulamasını direkt olarak “Şu anda dünyada olup bitenleri görmenin daha hızlı ve veri dostu bir yolu” şeklinde tanıtıyor. 3 MB’ın altındaki yükleme boyutuyla telefonlarda yer kalmayan uygulama, içeriklerini 2G ve 3G ağlarda hızlıca yükleyebiliyor.

 

Twitter Lite telefonlara yük bindirmiyor

Özellikle veri kullanımını en az indirmesiyle öne çıkan uygulama, ana uygulamadan çok da büyük eksikler taşımıyor. Gece modu desteği bulunan Lite sürüm, bildirim de verebiliyor. Mesajlar özelliği de aktif olarak kullanılabilirken, uygulamada bir veri tasarruf modu da aktif olarak yer alıyor. Bu açıldığı zaman sadece görmek istenilen resim ya da videoları indiriliyor. Uygulamaya ücretsiz olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.