Twitter isim değiştirme nasıl yapılır? (2022)

Twitter isim değiştirme neden gerekebilir sorusu ile başlayalım. Bir çok sebebi olabilir. Kişinin kimliğini gizlemek istemesinden tutunda arkadaşlarına yapacağı trollere ve hatta eski sevgiliye yapılması muhtemel Stalklara kadar bir çok sebep olabilir. Peki günümüzde 2022 yılında twitter isim değiştirme nasıl yapılır ? Masaüstünde nasıl yapılır ? Cep telefonlarında nasıl yapılır ? Bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalıştık. Twitter isminizi değiştirmek istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri. Günümüzde insanların düşüncelerini , yaşadıklarını , hissettiklerini yansıttıkları bu platforem Günlük 217 milyon aktif kullanıcı ile  başı çeken sosyal medya platformları arasında. ülkemiz dahil tüm dünyada sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle toplumsal olaylarda kullanıcıların tepkilerini göstermek için geldiği ilk yer olan platform, bu alanda rakiplerinden kolaylıkla ayrılıyor. Bu kadar çok aktif kullanıcısı olan bir platform da bazen taşıdığımız düşünceler büyük bir kesimin hoşuna gitmeyebilir. Ne de olsa doğru söyleyeni 9 köyden kovmuyorlar mı ? İşte biz tam da burada kovulmayı beklemeden twitter ismimizi değiştirerek olası linçlerden bir derece kaçabiliriz. Şimdi ayrı ayrı pc de ve cep telefonda bu işlemin nasıl yapıldığına değinelim.

Twitter isim değiştirme – PC sürümü

Twitter kullanıcı adı, “@” simgesiyle başlar, hesabınıza özeldir ve profil URL’nizde karşınıza çıkar. Aynı zamanda tweetlere yanıt verirken, mesaj gönderirken ve alırken diğer kullanıcılar tarafından görülür.

Platform tarafından kullanıcı adı seçiminde bazı kısıtlamalar söz konusu. Bunlara seçilecek ismin 5 ila 15 karakter uzunluğunda olması, boşluksuz olarak yalnızca harf, rakam ve alt çizgi içermesini örnek verebiliriz.

Adım 1: Twitter web sayfasına gidin ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

Adım 2: Sol alt köşede yer alan gezinme çubuğundaki ”Daha Fazla” seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Ayarlar ve Gizlilik sekmesini açın.

Adım 4: Hesap Bilgileri’ne tıklayın. Burada kullanıcı doğrulaması için şifrenizi girmeniz istenecek.

Adım 5: Şifrenizi girdikten sonra Hesap Bilgileri bölümü altında, Kullanıcı Adı sekmesine tıklayarak yeni Twitter kullanıcı adınızı girin ve kaydet seçeneğine tıklayın.

Adım 6: Burada seçmiş olduğunuz kullanıcı adı başkası tarafından alındıysa farklı bir ad seçmeniz istenecektir.

Adım 7: Twitter kullanıcı adınızı başarı ile değiştirdiniz.

Twitter isim değiştirme – mobil sürüm

Adım 1: Sol üst köşede yer alan profil resminize dokunun.

Adım 2: Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine gidin.

Adım 3: İlk önce Hesabın, ardından Hesap Bilgileri adımlarını izleyin.

Adım 4: Kullanıcı adı bölümünü açın, yeni isminizi girin ve ”Bitti” butonuna tıklayın. İşlem tamamdır.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.