Twitter ‘da Retweetlere Fotoğraf, Video veya GIF Eklenebilecek

Tüm sosyal medya uygulamaları gibi Twitter da günden güne kendini yenileyip güncellemeye devam ediyor. Twitter kullanıcılarına bir müjdemiz var , Twitter’a yeni bir özellik daha geldi! Artık atılan tweetleri alıntılayıp yeniden paylaşırken ( Retweet )  fotoğraf, video veya GIF eklenebilecek. Uzun süredir merakla beklenen bu özellik kullanıma sunuldu.

Retweetlere Fotoğraf, Video veya GIF Nasıl Eklenir?

Android, iOS ve Twitter’ın mobil web sitesinde kullanıma sunulan bu özelliği kullanmak oldukça basit. Öncelikle retweet’leyeceğiz tweet’e gelin. Ardından retweet’leme butonuna bir kez dokunun ve karşınıza çıkan pencere üzerinden “Yorumla birlikte Retweetle” seçeneğine tıklayın. Açılacak olan pencerenin alt kısmından istediğiniz görseli, videoyu veya GIF’i seçip tweetleyin.

Twitter, bazı markaların ve içerik üreticilerinin yeni özelliği kullanıma açıldığı günden beri kullandığını belirtti. Yeni özelliğin ana sayfada kötü durmaması ve retweet’teki tüm içeriğin hızlıca anlaşılması için orijinal tweetin daha küçük, girintili bir kutuya yerleştirildiği açıklandı.

Bu yeni özellik ne yazık ki şu anda Twitter’ın masaüstü sürümünde tam olarak çalışmıyor. Bu özelliği kullanmak isteyenler mobil olarak kullanmak zorundalar. Özelliğin yakın zamanda tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışması bekleniyor.

Yeni özelliğin uygulanmış örneğini aşağıda görebilirsiniz..

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.