TikTok’ta Kullanıcı Engelleme ve Engellenen Kullanıcılar

Son yılların en popüler sosyal medya araçlarından olan Tik Tok ta çevreniz genişledikçe daha fazla izlenmeye ulaşır bu izlenmeler size takipçi olarak geri dönüş yapar ve bu da daha popüler olmanız anlamına gelir. Popüler olmak ise her zaman güzel birşey değildir. Özellikle Tik tok gibi sosyal medya mecra larında yüzlerce siber zorbalık yapan takipçi ile karşılaşabilirsiniz. Sinir bozucu yorumlar ya da özel mesajdan gönderilen küfürler vs canınızı sıkabilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız napıcaksınız ? Tabiki kullanıcıyı engellemek en basit çözüm. Tiktok ta kullanıcı engellemek oldukça basit. Şimdi bunun nasıl yapıldığını görelim.

TikTok’ta Bir Kullanıcı Nasıl Engellenir?

Sinirinizi bozan kullanıcıyı Aşağıdaki adımları takip ederek engelleyebilirsiniz.

 1. İlk olarak akıllı telefonunuzda yüklü olan TikTok uygulamasını açın.
 2. Arama kutusunu kullanarak engellemek istediğiniz kullanıcının profilini açın.
 3. Engellemek istediğiniz kullanıcının profilini açtıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üç dikey nokta simgesine dokunun.
 4. Bu işlemin ardından alt kısımda bir pencere açılacaktır. Açılan pencere üzerinden “Engelle” seçeneğine dokunun. Engellediğiniz kullanıcı artık sizi aramalarda bulamaz.

TikTok’ta Kullanıcıların Size Mesaj Göndermesini Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Kullanıcıyı komple engellemenin dışında DM den yürüyenleri ya da rahatsız edenleri de engelleme seçeneğiniz mevcut. TikTok’ta özel mesaj özelliği “Herkes”“Arkadaşlar” ve “Kapalı” olmak üzere 3 adet seçeneğe sahiptir. Sadece arkadaşlarınızın özel mesaj atmasını istiyorsanız “Arkadaşlar” seçeneğini seçebilir veya bu özelliği kapatmak istiyorsanız “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz. Peki, bu işlem nasıl gerçekleştirilir?

 1. Akıllı telefonunuzda yüklü olan TikTok uygulamasını açın.
 2. Profil sayfanızın sağ üst kısmında yer alan üç dikey nokta simgesine dokunun.
 3. Bu işlemin ardından ayarlar sayfası açılacaktır. Ayarlar sayfası üzerinden “Gizlilik ve güvenlik” yazısına dokunun.
 4. Güvenlik kategorisinde yer alan “Kimler sana mesaj gönderebilir” yazısına dokunun. Burada özel mesaj özelliğini kapatmak istiyorsanız “Kapalı” seçeneğini, sadece arkadaşlarınızın mesaj göndermesini istiyorsanız “Arkadaşlar” seçeneğini seçin.

Tik Tok Engel Listemi nereden görebilirim? Engel kaldırma nasıl oluyor?

Diyelim ki hangi kullanıcıları engellediğiniz görmek istediniz ya da engellediğiniz bazı kullanıcıların engelini kaldırmak istediniz. O zaman yapmanız gerekenler aşağıda..

 1. Engel listesini görmek için profilinize girin
 2. Sağ köşede üç nokta simegesine tıklayın
 3. Gizlilik Ayarları
 4. Engel Listem

 Açılan ekranda daha önce engellediğiniz kullanıcıların hesaplarnı liste halinde göreceksiniz. Tik Tok’da kullanıcı engelini bu menüden kaldırabilirsibiz. Engeli kaldırmak istediğiniz hesabın karşısındaki ” Engeli Kaldır ” seçeneğini kaldırdığınızda o hesabın engeli kalkacaktır. Yeniden bildirim almaya devam edeceksiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.