TikTok Rakibi Lasso, Android ve iOS İçin Yayında

TikTok Rakibi Lasso sonunda Android ve İos işlemciler için mağazalarda ki yerini aldı. Facebook’un yeni uygulaması Lasso , 2018 yılında Facebook’tan uzaklaşan gençlerin platforma olan ilgisini yeniden canlandırmak istiyor. Bakalım başarabilecek mi ?

Lasso uygulaması aynı tiktok gibi kullanıcıların kısa ve eğlenceli videolar çekmelerini sağlıyor. Böyle bir uygulama olacağını hatta adını da daha önceki yazımızda detaylı olarak anlatmıştık. İlgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Facebook Lasso uygulaması ile TikTok uygulamasına karşı bir rakip ortaya çıkarmış oldu. Bunu yapmalarındaki amaç ise şirketin, 2018 yılında kaybettiği genç kullanıcı kitlesini geri kazanmak istemesi.

Uygulamada ayrıca kısa videolar da kaydetmek mümkün. Bu anlamda, Vine uygulamasının pazarından da pay almayı planlayan Facebook, uygulamayı Android ve iOS’ta yayına sürdü. Uygulamada herhangi bir alanda kısa videolar çekmek, kısa dans klipleri oluşturmak ya da şarkılarla dudak uyumu sağlamak mümkün.

Lasso’ya giriş yapmak için Instagram ya da Facebook hesabını kullanmak mümkün. Uygulama sizden profilinize, fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişmek için izin istiyor. Lasso ile çektiğiniz videoları Facebook hikayelerinizde de paylaşma şansınız var, Instagram içinse biraz daha beklemek lazım.

 

İos İçin Tıklayın

ANDROID İÇİN TIKLAYIN

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.