TikTok, Hindistan’da Play Store ve App Store’dan Kaldırıldı

Son zamanların yükselen yıldızı Tiktok’a Hindistan ‘dan büyük bir şok geldi ! Apple ve Google, mahkemenin TikTok uygulamasının mağazalardan kaldırılması kararına olumlu karşılık verdi. Bu kararla TikTok, Hindistan için App Store ve Play Store’dan kaldırıldı.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MeITY), iOS ve Android işletim sistemlerinin sahipleri olan Apple ve Google’dan, App Store ve Play Store uygulama mağazalarındaki TikTok uygulamasını mevcut videolarda +18 görseller olduğunu iddia ederek kaldırılmasını talep etti..

Bu başvuru sonrasında Madras Yüksek Mahkemesi talebi dinledi ve TikTok uygulamasının pornografiyi yaymak için kullanıldığına kanaat getirdi. Uygulamanın mağazalarından kaldırılması yönünde karar verdi. Hindistan Yüksek Mahkemesi, TikTok uygulamasının sahibi olan Çinli ByteDance şirketinin kaldırılma kararına yaptığı itirazı reddetti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Google ve Apple, TikTok uygulamasını resmi uygulama mağazaları olan Play Store ve App Store’dan ‘Hindistan için’ kaldırdı. Bu gelişme, TikTok cephesine ciddi bir darbe denilebilir. Tiktok’un büyümesine büyük engel olacağını düşündüğümüz bu kararın etkilerini kısa zamanda göreceğiz.. Zira 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TikTok’un Hindistan’da 120 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu. Böyle bir pazarı kaybetmek istemeyecek olan Byte Dance bakalım nasıl bir hamle ile cevap verecek ?

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.