TikTok düet nasıl yapılır ?

Son zamanların en popüler uygulamalarından olan TikTok ‘ta sık sık gördğünüz düetler nasıl yapılıyor ? Eğer bir fikriniz yoksa bu yazımızı okuayarak  düet yapmayı öğrenebilirsiniz. İşte TikTok düet ile ilgili bilinmesi gerekenler ..

TikTok uygulamasının en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi de hiç şüphesiz düet yapabilme özelliğidir. Beğendiğiniz bir çok kişinin mutlaka düeti olduğunu görürsünüz. TikTok aslında kullanıcılara buradan yürüyerek platforma çekmeyi başarmıştır.

Düet yapmak oldukça basit bir işlemdir. Belki ilk seferde harikalar yaratamazsınız ama denemekten vaz geçmezseniz işlerin yavaş yavaş rayına girdiğini görebilir ve daha önce farklı bir kullanıcı tarafından düet amaçlı hazırlanan video üzerinde bir iki deneme ile çok başarılı düet videoları çıkartılabilir.

Bu noktada en önemli husus düet videosunu paylaşan kişinin video seçeneklerinde düet yapma özelliğini herkese açmasıdır. Yani önce destur almanız gerekiyor 🙂 Aksi halde sadece arkadaşları paylaştığı video ile düet yapabilirler. TikTok düet yapma özelliği ile çok güzel video içerikleri oluşturulduğunu görebilirsiniz.

TikTok platformunda şuan  için online düet seçeneği aktif değil ancak geliştirici ekip bu konuda bir sızıntı yapmıştı. Yakın zamanda bu özelliğin gündeme gelmesi hiçte tesadüf olmaz.

TikTok Düet Aşamaları :

#  Düet yapmak için daha önceden paylaşılan bir düet videosunu açın

#  Ekranın sağındaki seçeneklerden Paylaş seçeneğine tıklayın

#  Açılan seçeneklerden Düet seçeneğine tıklayın

#  Bu aşamada telefon ekranı ikiye bölünecektir. Bir tarafta sizin kamera görüntünüz diğer tarafta açtığınız video yan yana görünecektir. Video kayıt tuşuna basarak düet yapmaya başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar kolay.

Düet bitiminde videoyu silebilir, taslak olarak kayıt edebilir yada profilinizde paylaşabilirsiniz. Ayrıca Düet paylaşımlarının TikTok hayranlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilecek etkenlerden biriolduğunu da unutmayın…

Cevap bulan sorular : 

TikTok uygulamasında düet yapma nasıl oluyor? TikTok başka biri ile düetnasıl yapılıyor? TikTok online düet yapma özelliği var mıdır? TikTok canlı düet yapma özelliği var mı? TikTok uygulamasında eski bir video ile nasıl düet yapılır?

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.