TikTok Dublaj Yapma | Dublaj Making

TikTok uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de komik dublajlar yaparak birbirinden eğlenceli videolar oluşturabilmeniz. Peki son zamanların en popüler sosyal medya programı TikTok ta dublaj nasıl yapılıyor? Dublaj yapmak için ne yapmak gerekiyor? Musically dublaj özelliği nasıl kullanılıyor?  İşte “TikTok Dublaj Yapma” hakkında bilinmesi gereken  tüm bilgiler…

Ülkemizde TikTok uygulamasında az önce belirttiğimiz gibi en çok kullanılan özelliklerin başında dublaj özelliği geliyor.  Eski Türk filmlerindeki replikler ve güncel komedi filmlerinden sesler ile dublaj yaparak çok eğlenceli videolar oldukça basit bir şekilde oluşturulabiliyor. Oluşturulan bu videolar da facebook , instagram hatta whatsap ta eşe dosta servis edilebiliyor. Eski bir ses dosyası ile nasıl dublaj yapılabilir? Şarkılara TikTok dublajı nasıl yapılır? Şimdi bu konulara gelelim..

TikTok dublaj yapma özelliği nasıl kullanılıyor?

#  Uygulama açık konumdayken Alt kısımda bulunan artı ( + ) simgesine tıklıyoruz

#  TikTok video kayıt ekranı açılacaktır

#  Burada üst kısımdan Bir Ses Seçin seçeneğini tıklıyoruz. Karşımıza arşivde bulunan binlerce ses dosyası çıkacaktır. Buradan isteğimiz ses dosyasını seçiyoruz ve dublaja başlıyoruz.

#  Ekranın alt kısmındaki Kamera simgesine parmağımızı basılı tutarak dublaj çekme işlemini baştabiliriz. Parmağımızı çektiğimizde video kayıt işlemi durmaktadır. Arka fon sesi ile mimiklerimizin eşleşmesi sonucunda çok başarılı görüntüler yakalayabiliriz.

#  Dublaj çekimi bittiğinde  artık tek yapmamız gereken etiketleri seçmek ve uygun bir açıklama ile kaydettiğimiz videoyu paylaşmak olacaktır.

TikTok dublaj yapmanın en zor tarafı ses kayıtlarını kategoriler içerisinden seçmenizin gerekiyor olması. İsim olarak aratıp kafanızdaki repliği bulmak oldukça zor bir işlemdir.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.