Tam 15 Yılda Geliştirilen Vektörel Çizim Programı: Inkscape 1.0 Alpha

Açık kaynak vektörel çizim uygulaması Inkscape, tam tamına 15 yıllık geliştirme sürecinin ardından 1.0 versiyonuyla sonunda geldi.

Windows’ta vektörel çizim programı konusunda birçok alternatif programınız var ama ne yazık ki hem MacOS hem Linux hem de Windows’ta çalışan bir vektörel çizim programı bulmak güç. Piyasanın en eli yüzü düzgün uygulamalarından Inkscape, tam 15 yıllık geliştirme sürecinin ardından 1.0 Alpha versiyonuna geçiş yaptı.

1.0 versiyonuyla ilk dikkat çeken, 4K/HiDPI ekranlar için geliştirilmiş arayüz ve tema desteği oluyor. Ayrıca araç çubuğu daha pratik ve kısayolların kolayca bulunabilmesi için daha düzenli hale getirilmiş durumda. Grafik tabletler için de bir uyumluluk modu bulunduran program, geçen 15 senenin hakkını vermişe benziyor.

Yalnız belirtmemiz gerekiyor ki tam 15 yıllık bir çalışma da olsa Program henüz alpha aşamasında ve bu yılın sonlarına doğru tam sürüme geçmesi bekleniyor.

Siz de 1.0 güncellemesiyle gelen bütün yenilikleri öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili bilgilere ulaşabilir, 1.0 Alpha sürümünü ise buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.