Swarm’da rekor Türkiye’nin oldu

Kullanıcıların ücretsiz olarak yer bildirimi yapmasına olanak tanıyan sosyal medya uygulaması Swarm’da rekor Türkiye’nin oldu

Popüler sosyal medya uygulaması Swarm’da en çok yer bildiriminde bulunulan ülke Türkiye oldu. Dünya genelinde yapılan kontrol (check-in) sayısı 10 milyara ulaşırken bu kontrollerin yaklaşık 2 buçuk milyarı Türkiye’de gerçekleşti. Ajans Press, dünya üzerinde en çok yer bildirimi yapılan ülkeler araştırmasıyla ilgili medya incelemesinde Türkiye’de en çok paylaşılan konum, 1 milyon 547 bin 502 kişi tarafından 7 milyon 105 bin 686 bildirilen İstanbul Atatürk Havalimanı oldu.

Bazı kullanıcıların gittikleri yerleri arkadaşlarıyla paylaşmak, bazı kullanıcıların daha sonra kolaylıkla bulabilmek için kendi arşivini oluşturduğu platformda, birçok kullanıcı da aynı mekandaki kişilerle irtibata geçebiliyor. Öte yandan, PRNet’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde sosyal platformlarla ilgili 133 bin 625 haberin medyaya yansıdığı belirlenirken Swarm hakkında 416 haber çıkışı tespit edildi.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.