Snapchat, Tik-Tok’un Meydan Okuma Özelliğini Çaldı

Snapchat yarışta geri kalmanın hırsını , Tik-Tok u tiktok yapan özelliği kopyalarak  çıkarıyor. Snapchat , Lens Challenges adında yeni bir meydan okuma özelliğini yayınladı.

Çinli geliştirici Bytedance tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan Tik-Tok, dünya çapında bir çevrimiçi meydan okuma akımı başlatmış durumda. Tik-Tok oldukça yoğun eleştiriler alıyor olsa da uygulamanın dünya çapındaki popülerliği, diğer geliştiricileri de bu alana yönlendiriyor gibi duruyor.

Snapchat’in en popüler olduğu dönemde Facebook’un 24 saatte kaybolan anlık fotoğraf/video özelliğini kopyalayıp ‘Hikayeler’ olarak Instagram’a getirmesi ile birlikte popülerliğini yitirmeye başlayan Snapchat, popülerliğini geri elde etmek ve yeni kullanıcılar kazanmak için harekete geçti ve kendine örnek olarak Tik-Tok u alarak  Challenges Lens özelliğini yayınladı

Challenges Lens için Snapchat’in içindeki Tik-Tok diyebiliriz. Snapchat kullanıcıları, Lens Challenges ile uygulama içinde bulunan özel filtrelerde birbirlerine meydan okuyabilecekler. Snapchat, Challenges Lens için ilk temayı Yılbaşı olarak belirledi. Kullanıcılar, Gwen Stefani tarafından seslendirilen Jingle Bells şarkısı eşliğinde birbirlerine meydan okuyabilecekler.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.