Snapchat Para Kazanma Dönemi Başlıyor

Snapchat Para Kazanma dönemi başlıyor dediğimiz de belki aranızda ne var bunda canım ben zaten ne zamandan beridir kazanıyorum yeni bir özellik değil ki bu diyebilir.. E tabi belli bir takipçi kitlesine sahipseniz diğer platformlarda olduğu gibi çeşitli sponsorluklar vasıtası ile para kazanabilirsiniz. Ama burada anlatılmak istenen tamamen başka. Snapchat, içerik oluşturucuların para kazanmaları için yeni bir yol sunmaya hazırlanıyor. Platform, küçük bir grup ABD’li içerik oluşturucunun Hikayelerinde görünen videoların ortasında gösterilen reklamları test ediyor ve önümüzdeki aylarda daha geniş bir kullanıma sunarak para kazanmanın önünü açmayı planlıyor.

Snapchat Reklam Gelirlerini Kullanıcılarla Paylaşacak

Bildiğiniz üzere Snapchatte hazırlanan görsel medya unsurlarına snap deniyor. Snapchat platformu Snap üreticisinin içeriğine bir reklam yerleştirecek. Yerleştirdiği bu reklam üzerinden elde ettii kazancın belli bir oranını da içeriği üretecek olan kişiye aktarıcak. Şirket, gelir paylaşımının, gönderi sıklığı ve katılım gibi metrikleri dikkate alan bir formüle dayandığını söylüyor.

Snapchat Para Kazanma özelliğinden herkes faydalanabilecek mi ?

Belki de şuan bu yazıyı okuyan tüm Snapchat kullanıcılarının aklında bu soru var ?  Öyle ise hemen kara haberi sizlerle paylaşalım.. Snapchat Para Kazanma şimdilik sadece , Snapchat’te doğrulanmış ve altın bir yıldızla gösterilen geniş takipçi kitlesine sahip içerik oluşturucular veya tanınmış kişiler olan Snap Yıldızları tarafından kullanılabilir olacak.

Son yıllarda Snapchat, içerik oluşturucuların uygulamadaki varlıklarından para kazanmaları için çeşitli yollar eklemişti. Snapchat kullanıcıları, arkadaşlarının Hikayeleri arasında ve Keşfet bölümünde zaten reklamlar görüyordu, ancak bu, içerik oluşturucuların Hikayeler’deki reklam gelirinden ilk kez bir pay alacakları ilk güncelleme. Yani bunun öncesindeki reklamlar direkt Snapchat firmasının cebine giden reklam gelirleriydi.

Snapchat, Spotlight’a odaklanıyor

Bu haber, Snapchat’in kullanıcıların Hikayeler üzerinden TikTok benzeri içeriğe doğru ilerlediğini belirtmesinden kısa bir süre sonra geldi. Snap CEO’su Evan Spiegel, bu ayın başlarında yatırımcılara, kullanıcıların hikayeleri yayınlamak ve görüntülemek için daha az zaman harcadıklarını ve bunun yerine Snapchat’in TikTok eşdeğeri Spotlight’a odaklandıklarını açıkladı.

Kullanıcıları Spotlight için daha fazla dikey video içeriği oluşturmaya ikna etmek amacıyla şirket, 2020’nin sonuna kadar günde 1 milyon dolar ödeyeceğini duyurdu. Şimdi Snapchat, en iyi Spotlight videoları yapan içerik oluşturuculara ayda milyonlarca dolar ödediğini söylüyor. Geçen yıl Snapchat, belirli lensler, sesler veya konular kullanarak en iyi videoları oluşturan kullanıcılar için nakit ödüller olan Spotlight Challenges’ı duyurdu.

Snapchat ile ilgili merak ettiğiniz başka bilgiler varsa buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.