Skype ile Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

BYeri geliyor karşı tarafa kendi ekranınızı açmanız gerekiyor. Özellikle uzaktan bilgisayarla ilgili bir yardım gerektiği durumlarda. Bunu çeşitli programlarla yapabileceğiniz gibi Skype ile de yapabilirsiniz. Skype bu konuda oldukça başarılı.

Ne olduğu belli olmayan programlardan karşı tarafın size bağlanmasına izin vermektense SKYPE gibi nispeten daha güvenilir ve yaygın bir programın kullanılması tercih edilebilir. Şimdi çok uzatmadan bu işlemin nasıl yapılacağını anlatalım. İlk iş skype programınızı açmak ve hesabınıza giriş yapmak olsun..

İzlemeniz gereken adımlar şöyle

1. Kişi listenizden birini seçin

2. Sohbeti başlatmak için görüntülü görüşme ya da sesli görüşme seçeneklerinden birine tıklayın

3. Ekrana tıklatarak Skype arayüzüne ulaşın; böylece arama seçeneklerine ulaşabileceksiniz

4. Sağ alt köşede bulunan üst üste binmiş kareler butonuna basın

5. Eğer birden fazla ekran kullanıyorsanız, öncelikle paylaşmak istediğiniz ekranı seçmeniz gerekiyor.

6. İsterseniz bilgisayarın sesini de paylaşmayı seçebilirsiniz.

7. Şimdi “Ekranı Paylaşın” butonuna basabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra ekranınız konuştuğunuz kişi veya kişiler tarafından görüntülenebilir olacak. Ekranınızı paylaşmadan önce masaüstünüzde ne var ne yok bir toparlamanızı ve açık uygulama pencerelerinizi bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.Ekran paylaşımını durdurmak için paylaş butonuna tekrar basmanız gerekmektedir.

Her ne kadar bu yazımızda öncelikli olarak Windows 10’u ele almış olsak da, neredeyse aynı şekilde Windows 8.1, Windows 7, macOS ve hatta Linux için Skype’ta bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yani bu anlattığımız sadece windows 10 için geçerli değil.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.