Scorp’un kurucularından arkadaşlık uygulaması: Who

Nerdeeee o eski zamanlar , o arkadaşlıklar , o uzaktan uzağa bakışmalar diyeceğiniz bir haberimiz var sizlere. Yepyeni bir arkadaşlık uygulaması olan WHO resmen yayınlandı. Üstelikte scorp ‘un yaratıcılarının yaptığını düşünürsek boş bir arkadaşlık uygulaması olmayacağını söyleyebiliriz.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte herşey değişiyor ve bundan arkadaşlıklar ve flirt te nasibini alıyor. İnternetin ilk çıktığı zamanlarda yerini alan MIRC , ISQ , MSN gibi programların yerlerini daha sonraki yıllarda facebook , twitter vb web siteleri alsa da zamanla bunlarda instagram , swarm , snapchat gibi mobil uygulamaların çıkmasıyla bir derece demode olmaya başladılar..

Günümüz arkadaşlık uygulamalarından en popüler hiç şüphesiz ki şuan itibari ile Tinder ! Ama koltuğunu heran kaptırabilir. Çünkü yerli üretim mobil arkadaşlık uygulamamız piyasaya çıktı. Adı who ! Sosyal medya platformu olan Scorp‘un yeni bir projesi olarak karşımıza çıkan Who, diğer arkadaşlık uygulamalarından ses ve görüntü desteği sayesinde ayrılıyor. Örneğin; Tinder’da biriyle yazışarak sohbet ettiğinizde karşı tarafın sesini merak ediyorsunuz ve kişiyle buluştuğunuz zaman bu sizin için bir hayal kırıklığı olabiliyor.

Who’da ise bu hayal kırıklığı ortadan kalkıyor. Çünkü Who’da eşleştiğiniz bir kişi ile öncelikli olarak sesli görüşme gerçekleştiriyorsunuz ve iki taraf da anonim bir şekilde konuşmaya devam ediyor.  Yani hep eşleşmelerde kişiler yazışarak bir başlangıç yaparken who da konuşarak başlangıç yapılabilir.. 30 saniye sonra muhabbet iki tarafı da muhabbet sardıysa “konuşmaya devam et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve görüntülü konuşma özelliğinden faydalanarak karşınızdaki kişiyi hem görsel hem de işitsel açıdan daha yakından tanıma fırsatı yakalıyorsunuz.

Who’yu kullanmak için herhangi bir hesabınızı platforma entegre etmeniz gerekmiyor. Adınızı ve cinsiyetinizi yazarak otomatik olarak sohbet etmeye başlıyorsunuz. Yani başlangıçta oldukça kolay ve pratik.

Scorp ekibi tarafından kurulan Who, şu an için 7 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Yaklaşık olarak 2 ay içinde geliştirilen uygulama, şu an da hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Şu an için Türkiye ve Orta Doğu pazarına giriş yapan Who, ilerleyen süreçte kullanım alanını genişletmeyi hedefliyor. Avrupa ya da Amerika ya uygulamamızı kullandırtabilecek miyiz bunu zamanla görücez.

Tamamen ücretsiz olan uygulamayı iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.