Pokemon Go Oyunu Çıktı

pokemon go
0

Pokemon Go insanoğlunun hayatına girmeye başlıyor. Yıllar önce bir çizgi film olarak Türkiye’de sesini duyuran pokemon , yıllar sonra oyunuyla yerini almaya hazırlanıyor. Üstelik bu kez değişen teknoloji şartlarına uygun bir şekilde sadece TV nin arkasında izlediğimiz karakterlerden oluşmıcaklar , artık bu karakterler senin benim gibi sokakta dolaşabilecek.

pokemon-go-cikti

Bizler sokaktaki bu pokemonları sadece telefon vasıtasıyla görebileceğiz. Bu yüzden sokakta elinde telefon oraya buraya tutup , pokemon yakalamaya çalışan birini görürseniz şaşırmayın. Bu yeni bir akım olarak çocuklar ve gençler arasında yayılabilir. Şimdiden buna hazırlıklı olmakta fayda var.

Pokemon Go şimdiden Dünya çapında ciddi bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Pokemon Go oyununun çıkmasını çok uzun süredir bekleyen oyun severler , Dünya’nın çeşitli yerlerinde oyunu indirip denemeye başladı bile. Şuan için Pokemon Go Türkiye pazarına henüz girmedi Playstore ve apple store da henüz apk dosyası bulunmamakta. Ama İnternette arama yaparsanız bu dosyaya ulaşabilirsiniz.  Yinede beklemekte fayda olduğu kanaatindeyim. Mağazadan ücretsiz olarak indirmeniz çok yakında mümkün olacaktır.

Pokemon GO Hangi Platform ve Ülkelerde Oynanabilecek?

Pokemon GO, mobil platformlar için geliştirilen bir oyun olarak tanıtıldı. Oyunun yapımcısı Nintendo tarafından herhangi zıt bir açıklama yapılmadığı için, Google Play ve iTunes desteği olan tüm cihazlardaPokemon GO oynanabilir olacak.

Oyunun lanse edilmesi sırasında Nintendo tarafından Global olarak tanıtılan yeni oyun tüm dünya genelinde aktif olacak. Mobil ve global bir oyun olmasından dolayı, dünya haritasını kullanabileceğimiz oyunda ülkeler arası yolculuk yapıp farklı pokemonlar yakalayabiliyor olacağız.

Pokemon Go nasıl bir oyun?

Evrimsiz bir pokemon go düşünemeyiz tabiki. Pek çok yığınla gelen bilginin arasında evrim hakkında da kulağımıza bir kaç fısıldamalar geldi. Oyun beta sürecinde olduğu için eksiklikler ya da şu an bahsedilmeyen pek çok yenilik kararlı sürümde gelecektir diye hatırlatma fayda var. Pek çok oyuncunun beklentisinin epey üzerinde olan Pokémon GO resmi olarak yayınlanan görselleri ile şaşırtmaya devam ediyor. Oyun beklentinin üstünde, görseller çok güzel olarak yorumlanıyor çünkü açıkçası günümüz teknolojisi ile kamerayı kullanarak pokemon yakalayabileceğine kimse stabil çalışma açısından olanak vermiyordu. Fakat yayınlanan görseller insanları şaşırttı ve çoğu insanın hoşuna gitti üzerine bunlar sadece Beta sürecinde oldu yani herkes düşünüyor ki betada böyleyse kim bilir tam sürümde neler olur..

Oyun Hakkında , yapımcısının yaydığı bir de tanıtım videosu piyasadaki yerini aldı. Servis edilen tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.