Photoshop ‘a Alternatif, 9 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Sitesi

Gelmiş geçmiş en popüler resim düzenleme programı olan Photoshop’un gerek ücretli gerekse çok detaylı olması insanları alternatif arayışlarına itebiliyor. Peki Photoshop olmayan ama benzeri olan siteler var mı ? İşte Photoshop’a alternatif olarak kullanabileceğiniz 9 site.

Hiç şüphesiz ki Adobe Photoshop milyonlarca insanın kullandığı, konusunda lider konuma gelmiş bir uygulama. İçinde birçok özelliği barındıran Photoshop, çoğunlukla profesyonellerin tercih ettiği bir program. Amatör kullanıcılarında içinden çıkmakta zorlandığı bir program. Ücretli olması ve kullanımının pek kolay olmaması da insanları ücretsiz alternatifleri aramaya itiyor. İşte indirmeden veya herhangi bir ücret ödemeden, web üzerinden kullanabileceğiniz Photoshop alternatifi işinizi görebileceğiniz siteler.

Pixlr Editor

Bazen bizimde kullandığımız bir site. Eğer aradığınız şey ücretsiz ve online bir fotoğraf düzenleme sitesiyse ilk gitmeniz gereken adreslerden biri Pixlr Editor. Pixlr’ın en güzel özelliği tüm araçlarını ücretsiz olarak kullanabilmeniz. Halk dilinde Herşey beleş. Ayrıca fırçalar, katmanlar ve filtreler gibi diğerlerinden ayıran özellikleri sayesinde alternatifleri arasında en öne çıkan fotoğraf düzenleme sitesi Pixlr.

Photopea

HTML 5 kullanması sayesinde web tarayıcınızda herhangi bir sorun çıkarmadan kullanabileceğiniz Photopea, ayrıca Flash Player gerektirmemesi ve birçok görsel düzenleme aracıyla da Photoshop’a en iyi alternatiflerden bir tanesi. Tercih edilebililir.

Polarr

Web tabanlı Polarr, geniş ölçekteki filtre yelpazesi ve efektleriyle Instagram kullanıcılarını tatmin edebilecek bir site. İnstagram fanatiklerini fazlasıyla memnun edecektir.

Fotor

Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde birçok kullanıcının tercihi olabilecek olan Fotor, ayrıca neredeyse profesyonel seviyede sunduğu düzenleme araçlarıyla ve filtreleriyle de kullanıcılarını tatmin edecektir.

SumoPaint

En eski fotoğraf düzenleme programlarından olan SumoPaint’in Windows ve Linux’te kullanılabilecek uygulamaları da var. Uygulamaları ücretli olsa da tarayıcı üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tarayıcı üzerinden olması da daha güzel bizce.

LunaPic

Birçok görsel düzenleme opsiyonu sunmasıyla birlikte, yüzlerce filtre ve efekt seçenekleriyle LunaPic kullanabileceğiniz bir diğer alternatif. Arayüzüne biz pek alışamasakta sizlerin hoşuna gidebilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta.

BeFunk

Amatör ve hemen bişeyler ortaya çıkarmak isteyenler için 10 numara bir site. BeFunk Photoshop seviyesine çok fazla yaklaşamasa da basitçe işler isteyenler için gayet uygun. Ayrıca kullanıcılarına kolaj yapabilme seçeneğini de sunuyor.

PicMonkey

En eski uygulamalardan bir tanesi olan PicMonkey, sosyal medya hesaplarınızda paylaşacağınız fotoğraflarınıza uygulayacağınız efektler ve filtreler için gayet uygun.

iPiccy

Kullanım kolaylığı, katmanlar üzerinde düzenleme yapmanıza izin vermesi ve diğer alternatiflerde olmayan görsel düzenleme araçlarıyla iPiccy kullanabileceğiniz en güzel Photoshop alternatiflerinden bir tanesi.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.