Ödüllü Yerli Oyun Oddmar, Ücretsiz Olarak Android te

Android kullanıcıları için büyük bir müjdemiz var.Yerli oyun geliştiricisi MOBGE tarafından yapılan ve ilk olarak iOS platformuna çıkan Oddmar isimli oyun  Google Play üzerindeki yerini aldı. Diğer platformların aksine Oddmar, Android’e ücretsiz olarak yayınlandı.

Bilkent Üniversitesi mezunu iki arkadaş tarafından geliştirilen kısacası %100 yerli olan Oddmar, yapımcılarının dahi beklemediği başarılar yakalamıştı. Alman Tasarım Ödülü 2019 ve Apple Tasarım Ödülü 2019 gibi prestijli ödülleri kazanan Oddmar bununla da kalmayıp geçtiğimiz yılın en iyi iOS oyunları arasında dahi gösterildi.

Tüm bu ödülleri hak edecek kadar güzel görsellere ve oynanışa sahip olan Oddmar, iOS üzerinde yakaladığı başarının ardından Android kullanıcılarını selamlamak adına harekete geçti ve Google Play üzerindeki yerini aldı. Üstelikte sürpriz şekilde ücretsiz şekilde yayınlandı.

Peki bu Oddmar nasıl bir oyun ?

Oddmar’ın hikayesi ve oynanışının temelleriyse yapımcıları tarafından şöyle açıklanmış durumda: “Oyunun baş karakteri, yaşadığı köyün halkına ayak uydurmakta güçlük çeken bir Viking olan Oddmar’dır. Macera günün birinde, bir orman perisinin Oddmar’a büyülü bir mantar vermesiyle başlar. El ile ayrıntılı şekilde tasarlanmış 24 adet fizik tabanlı bulmaca seviyesini ve zorlu platform görevlerini oynayın. 4 adet dünyanın her biri zorlu boss savaşlarıyla sonlanmaktadır. Oyun boyunca elde edeceğiniz sihirle dövülmüş silah ve kalkanlarla, kendi oyun tarzınızı belirleyin.”

Oyun ile ilgili tanıtım videosunu da sizler için yayınlıyoruz. Oyunu izlediğimizde çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunu  Mario yu saygıyla hatırlayacağınızı ve güzel günlerinizi yad edeceğinizi düşünüyoruz. Bu tarz oyunları sevenlerin kaçırmaması gereken Oddmar’ı keyifle indirip oynayabilirsiniz.

Oyunu indirmek için tıklayın

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.