Netflix, Rastgele Oynatma Seçeneğini Test Ediyor

Digital yayın platformu Netflix, seçilen bir alanda rastgele bir içeriği oynatacağı yeni özelliğini test etmeye başladı.

İnsan bazen düşünmemek istiyor. Kaderimde ne varsa izleyim diyebiliyor. Bazen de düşünse de o kadar seçenek içinde hiç bir şey seçemiyor. O yüzden de Netflix’in yeni özelliği çoğu insanın hoşuna gidebilecek bir özellik gibi geliyor bizim için. Özellikle de kararsız izleyiciler için daha faydalı bir özellik olamaz.

Yıllarca televizyon zihniyetinde kalmış insanların önüne yüzlerce film ve dizi ile çıkarsanız elbette neyi izleyeceğine karar veremeyebilir. Bu izleyiciler için ortaya çıkacak yeni özelliğin adı rastgele oynatma. İsteğinize göre dizi içinde bölümden bölüme ya da bir diziden diğerine geçecek şekilde rastgele olarak dizileri izlemeniz mümkün olacak.

Bu özellik her dizi için kullanılabilir hale getirilecek olsa da herkesin kullanmak isteyeceği bir özellik olmayabilir. Örneğin Stranger Things dizisini bu modda izlemek, muhtemelen “Ne oluyor yahu?” dedirtecektir. Öte yandan Friends ya da Love, Death and Robots gibi yapımlar söz konusu olduğunda bölüm sıralaması çok da bir anlam ifade etmeyecektir.

Bu özellikten esas beklenti ise rastgele olarak, kullanıcının seveceği düşünülen filmleri oynatması. Özellikle Netflix karşısında uyuyakalanlar için bu özellik çok ideal.

Netflix, bölüm sıralaması mantığını daha önce de yıkmaya çalışmıştı. Love, Death and Robots serisi dört farklı izleme sırasıyla yayınlanmıştı.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.