Netflix İçerikleri Bulmak Daha Kolay Olacak

Her ne kadar çok kullanılan bir digital yayın platformu olsa da eksikleri ile de kullanıcılarına zor anlar yaşatan Netflix , daha kullanışlı bir arayüz ve kullanıcılara daha çok hitap eden bir arayüz için çalışmalarını devam ettiriyor. Bunun için yeni özellikler geliştirmeye çalışıyor. Peki, Netflix’in kullanıcı deneyimini geliştirmek için getireceği özellik nasıl bir özellik olacak? Konuyla ilgili detaylar yazımızda.. 

Malumunuz Yeni tip koronavirüs salgını ile evlere kapanır hale geldik. Sokaklarda dolaşmanın belli kriterlere bağlı olarak gerçekleştiği  şu dönemlerde ve geçmiş günlerdeki evlerimizde kaldığımız karantina dönemlerinde hiç şüphesiz digital yayıncılık platformlarda yeni üye konusunda zirve yaptı. Digital yayın platformlarında Dünya çapında birinci sırada yer alan Netflix , Kullanıcılarını içerikleri ile memnun etse de maalesef kullanıcı arayüzü çokta müşteri odaklı olduğu söylenemiyor. Bunun farkında olan Netflix , sürekli bu konuda kendini aşmaya çalışıypr ve yeni özellikleri test ediyor.  En son yapılan güncelleme ile  Netflix kullanıcıları artık film ve dizi keşfetmek için kullanabileceği yeni bir araca daha sahip oluyor ancak yeni özelliğin sadece belirli bir kullanıcı kesimine hitap etmesi bekleniyor. Netflix tarafından yapılan açıklamada dijital yayın platformuna yeni bir sekmenin daha ekleneceği duyuruldu.

Netflix tarafından eklenecek “Yeni & Popüler” isimli yeni sekme, dijital yayın platformunu kullanan kişilere o andan itibaren 15 ila 365 gün içerisinde izlenebilecek içeriklerin bir ön izlemesinin gösterilmesini sağlıyor. Özelliğin testlerinin nisan ayında başladığını ve özelliğin geliştirme işlemlerinin o zamandan bu zamana hız kesmeden devam ettiği söyleniyor. Şirketin yaptığı açıklamalara göre kullanıcıların Netflix içerikleri bulmasını kolaylaştırmak için getirilecek bu özellik yalnızca televizyonlarda kullanılabilecek.

Şirket, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 10 milyon abone kazanarak inanılmaz bir ilerleme kaydetmişti ancak şirketin büyümesinin beraberinde kullanıcıları tutma gibi sorunlar geldi. Şirketin yeni hamlesi önümüzdeki aylarda girecek içerikleri müşterileri ile paylaşacağı için abonelerin çıkış yapmadan ilgili içeriği bekleyeceği farz ediliyor. Bu durumunda kullanıcıları dijital yayın platformunda daha fazla tutmaya yönelik olduğu tahmin ediliyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.