Netflix Fast Laughs Nedir? Ne İşe Yarar ?

En çok izlenen digital yayın platformu Netflix, Fast Laughs adını verdiği kısa süreli videolardan oluşan akışını ios ve android sürümlerinden sonra TV uygulamasında da test ediyor.

Ücretli dijital içerik platformu Netflix, piyasadaki rekabetin artması ile yeni geliştirmelerini kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz aylarda Netflix Games adıyla, oyunseverlerin de dikkatini çekmeyi başaran platform, şimdi de Fast Laughs adını verdiği yeni özelliğini test ediyor. TV uygulamasında test edilen özellik, kullanıcılara, 30 saniyelik komik videolardan oluşan bir koleksiyon sunuyor. Netflix, bu özellikle abonelerine yeni içerikleri tanıtmayı ve kullanıcıların farklı içerikleri keşfetmesini amaçlıyor.

Netflix, Fast Laugh ( Kısa Süreli Komik Videolar )

Netflix, TV uygulamasında platform tarafından özenle seçilmiş bir komedi klipleri akışı olan ‘Fast Laughs’u test ediyor. Bu özellik, kullanıcıları yeni içeriklerle tanıştırmak veya ne izleyeceklerine karar vermeye yardımcı olma amacı taşıyor. Netflix’teki şovlardan ve filmlerden her biri yaklaşık 30 saniye veya daha uzun olan komik kısa videolar arasında gezinmenizi sağlayan yeni özellik, şimdiden çok sevildi. Aslına bakarsanız bazı tik tok kanalları netflix’in deneme sürüşlerini yaptığı Fast Laughs özelliğini zaten yapıyor. Son yıllarda çıkmış olan filmlerden en can alıcı sahneleri kısa süreliğine veriyor. Bu da hangi filmi izleyebileceğimiz yönünde güzel bir ön bilgi veriyor.

Eğer Netflix’teki bu deneme testinin bir parçasıysanız, Anasayfa üzerinden Fast Laughs bölümüne ulaşabileceksiniz. Akış başladığında izleyiciler birçok dizinini kısa videolarını görebilecek. Kullanıcılar dilerlerse direkt bu sayfadan içeriği de izlemeye başlayabilecek veya daha sonra izlemek için listelerine kaydedebilecek.

Netflix’in buna benzer diğer bir geliştirmesi olan ‘Bir Şeyler Oynat’, kullanıcılara izleme geçmişlerine dayanarak yeni içerik önerisinde bulunuyor. Ancak Fast Laughs, izleme geçmişinizin dışında tamamen editörler tarafından hazırlanıyor. Bu sayede izleyecekleriniz kişiselleşmemiş oluyor ve daha farklı içeriklere ulaşma imkanı elde edebiliyorsunuz.

Platformun bu yeni özelliği ilk olarak Netflix’in mobil uygulamasında test edilmişti. İki test karşılaştırıldığında Fast Laughs akışının mobil uygulamada dikey bir konumda olduğu görülüyor. Diğer yandan, mobildeki akış kullanıcıların klipleri paylaşabilmesine ve reaksiyon verebilmesine de imkan veriyor.

Netflix Fast Laughs özelliği şu an için; ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda  ve İngilizce konuşulan diğer ülkelerde  test ediyor.

Netflix dizileri ve vizyona giren ya da girecek olan filmler hakkında detaylı bilgilere Netflixdizy.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.