Myspace, Facebook’ta yeniden doğuyor

Eskiler bilir , daha facebook yokken profil oluşturduğumuz , arkadaşlık peşinde koştuğumuz , çeşitli paylaşımlar yaptığımız bir site vardı. Myspace ! Eğer siz de MySpace dönemini özlüyorsanız, Facebook‘un yeni müzik paylaşımı özelliği ilginizi çekebilir.

Facebook yayına alacağı yeni özellikle birlikte, kullanıcıların en sevdiği şarkıların müziklerini profillerinde paylaşmasını sağlıyor. Artık yenilenmiş Müzik sekmesinden parçalar seçerek profilinizde paylaşabilecek ve favori parçalarınızı profilinizin üst kısmına tutturabileceksiniz.

Bu özelliği şöyle tanımlayabiliriz. Şuan da facebook ta beğendiğiniz müzikler profilinizin bir köşesinde öylece duruyor. Bu yeni özellik ile ise sizin profilinize girecek olan kişi , beğendiğiniz ve öne çıkardığınız şarkıları istediği gibi dinleyebilecek. Bu özellik ülkemizde ne zaman uygulanmaya başlar bilinmez ama facebook genelinde bu yılında sonuna kadar uygulanmaya başlanmasına planlanıyor. Bu arada arkadaşlarınız parçanın tamamını dinleyemeyecek, ancak şarkıya eşlik eden ve sanatçı fotoğraflarıyla albüm görsellerini içeren bir video kolajı izleyebilecek. Sanırım teliften kurtulmak için böyle bir çözüm buldular.

Yakın zamanda Instagram Hikayeler’de yayına alınan müzik çıkartmalarının ardından Facebook da kendi Hikayeler özelliğine soundtrack eklemeyi getiriyor. Sonuçta facebook un bundan geri kalmasını düşünemezdik.  iOS ve Android kullanıcılarının erişebildiği bu yeni özellik, Avustralya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Büyük Britanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Meksika, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya, İsveç, İsveç ve ABD’de  tüm kullanıcılara açıldı. Yani şuan için Türkiye de bu özellik yok ama yakın zamanda olacağını düşünüyoruz..  Özellik, bir şarkı listesinden seçim yapmanızı ve bu şarkıyı Hikayenize eklemenizi sağlıyor. Üstelik bu içeriği Haber Kaynağı’nda paylaşmanız da mümkün.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.