Microsoft’un Başlangıç Hataları Tamamen Tarihe Karışacak

Bildiğiniz üzere Microsoft sık sık yaptığı güncellemeler ile kendini ve eksik gördüklerini sürekli iyileştirmekte. Bu güncellemeler kimi zaman güncellemelerinin seveni de, nefret edeni de bol olan Microsoft, son yaptığı güncelleme ile nefret edenlerin tepkilerini bu kez almıcak gibi görünüyor. Çünkü bu güncelleme çok iddialı.. 

Windows kullanıcıları genellikle güncellemelere ya aşık oluyor ya da nefret ediyor. Bunun sebepleri arasında güncellemeler ile hayatı kolaylaştıran bazı özelliklerin gelmesi , güvenlik açıklarının kapatılmasının yanında Bu ayrımın asıl sebebi bazı güncellemelerden sonra kullanıcıların başlangıç sorunlarıyla karşı karşıya kalmaları. Windows, bu başlangıç hatalarını tarihe karıştıracak gibi görünüyor.

Microsoft, yeni yayımladığı bir dokümana göre eğer güncelleme yapan kullanıcı herhangi bir başlangıç hatasıyla karşılaşırsa güncellemeyi otomatik olarak silecek. Aynı zamanda güncellemenin silinmesi durumunda gelecek otuz gün boyunca cihazın güncelleme alması engellenecek.

Yine de eğer bu durumun yine bir hata sebebiyle yaşanması veya güncellemenin hatalarının düzeltilmesi durumunda, kullanıcı cihazını istediği gibi kendi güncelleyebilecek. Güncelleme konusunda Windows yetkiyi bu kez kullanıcıya verecek kısacası.

Aynı zamanda Windows, dokümanda kullanıcılarından Feedback Hub’ı kullanarak arıza tespiti için şirkete ellerinden geldiğince yardımcı olmalarının herkes için daha iyi olacağını da belirtti.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.