Microsoft Açıkladı : Windows 7 ‘de Sona Doğru Geliyoruz

Bir zamanların popüler microsoft sürümü Windows 7 ‘nin destek süresinin tamamen biteceği gün, artık çok uzak değil. 

Windows 7 kullanıcıları için artık çok önemli günlere geldik , çünkü tam bir sene sonra, yani 14 Ocak 2020’de windows 7nin fişi tamamen çekilecek ve işletim sisteminin tüm desteği sona erecek

Destek süresinin tam anlamıyla bitmesi, bir süre öncesinin başarılı işletim sisteminin güvenlik güncellemesi ve kritik güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Bilenleriniz vardır , Windows 7’nin temel destek süresi normalde Ocak 2015’te tamamlanmıştı ancak “uzatılmış” destek süresi devam etmekteydi.

Uzatılmış destek süresi ne demek diyenler için küçük bir açıklama , uzatılmış destek süresince Microsoft, güvenlik açıklarına yönelik güncellemeleri sunmaya devam ediyor ve bu güncellemeler 5 yıl boyunca sunuluyor.

Microsoft bundan sonra herhangi bir değişiklik yapmazsa, Ocak 2020’den itibaren Windows 7’de bulunacak açıklar, saldırganlar için oyun alanı haline gelebilir. Bu durumda güvende kalmak için Windows 10’a geçmekten başka çareniz kalmayabilir.

Bilgisayarınız çok eskiyse ve en son güvenlik önlemlerini terk etmek istemiyorsanız, bu sefer de donanımınıza da elveda demek zorunda da kalabilirsiniz. Windows 7 işletim sisteminin son yılının tadını çıkarmaya çalışın. Olası geç açılma , kasma , açılmama sorunlarında işletim sisteminiz bugün var olup yarın olmayacağını düşünerek kalbini kırmadan siteminizi iletin.. 🙂

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.